Velká letní výprava do Betléma aneb tábor 2013

sobotní túra do Mariánských Lázní

I když se nám letos nepovedlo vyrazit na pravý stanový tábor do Liboce či kamkoli jinam, nezoufali jsme, protože jsme přišli s náhradním plánem, jak dětem zajistit spoustu zážitků a společně stráveného času. Naplánovali jsme velkou střediskovou letní výpravu do kempu Betlém u Mariánských Lázní.

Na výpravu jely všechny oddíly, tedy světlušky, vlčata, skauti, skautky i roveři Fénix. Vyrazili jsme hned první den prázdnin a v kempu jsme strávili celý týden. Jen světlušky měly výpravu kratší, odjížděly i s vedoucí Méďovou už ve čtvrtek, protože spousta holek i Méďová následně hned odjížděly na tábor do Vránova.

Světlušky

Pro děti to byla určitě změna, ale celý týden se všichni společně bavili ať už hraním ringa nebo volejbalu na pískovém hřišti, točením se na nejrůznějších dětských kolotočích a protože nám počasí opravdu přálo a celý týden bylo krásně, často se všichni vozili na pramici, kterou nám majitel kempu kdykoli ochotně zapůjčil. Nechyběla samozřejmě ani oblíbená hra Kradení vlajky, kterou jsme „zabili“ celé páteční odpoledne.

Protože jsme v těchto podmínkách nemohli vytvořit táborovou hru, cestovali jsme po okolí a navštívili jsme tak Planou nebo Klášter, podnikli jsme 20 km túru na Podhorní vrch, ze kterého jsme viděli nádherné okolí a v sobotu (světlušky ve středu) jsme společně vyrazili do Mariánských Lázní do parku Boheminium, na zpívající fontánu (kterou jsme bohužel nestihli, ale aspoň jsme jí viděli) a pak zas hurá domů.

Samozřejmě jsme nemohli zapomenout na pořádný oheň, jehož stavby se letos chopili skauti a postavili obrovskou vatru, takže nám bylo opravdu horko. Později vytáhla Tříska kytaru a společně si tak všichni zazpívali pár známých táborových písní.

páteční obří buřťák

I když jsme zde nemohli naplno praktikovat většinu skautský zažitých tradic, nechyběli ranní nástupy v kroji nebo zpívání skautské hymny. Bratru Bublinovi se podařilo splnit Tři orlí pera a spousta světlušek ulovila bobříka plavání.

Dorazila i spousta návštěv. Hned v úterý k nám zavítali Bělásek s Péťou a později dorazil i Kecal, ve čtvrtek se v kempu objevil Popílek a víkend byl teprve rájem návštěv. V pátek dorazila Bája s Fénix mamkou, Hup s Ráďou a večer pak ještě Bujo, Tučňák a Vazy. V sobotu se na chvilku v kempu objevil i Padák.

Sice to byl pouze týdenní „tábor“, ale věříme, že si děti strávený společný čas užily a pořádně se vyřádily a utužily svá přátelství.

skauti a skautky na cestě do Teplé

RR Fénix v u Zpívající fontány

ranní nástup v krojích

Rostík a Honzík cestou potkali kamarádku