Habartovskou plesovou sezónu ukončili skauti, k vidění byl i kankán

Poslední plesem aktuální sezóny v Habartově se v sobotu 29. března stala akce pořádaná skauty z místního střediska Dýmka. Junácký ples má ve městě asi devítiletou tradici, avšak vloni se zdálo, že zájem o něj klesá. Sobotní večer ale znamenal úspěšný restart dříve velmi oblíbeného setkání.
Pořadatelé začali s propagací včas a tomu, že v sále se sešla více jak stovka hostů, jistě přispěla i rezervace lístků, jež v předprodeji vyšly o polovinu laciněji, nežli zakoupené na místě. Znovu se povedlo nalákat i skauty a přátele přespolní, a tak osazenstvo tvořili nejen skautíci z Habartova, ale třeba i Lokte, Horního Slavkova či Kynšperka. Tradičně nechyběla ani početná volejbalová enkláva z místního klubu.

Skautský ples, i přes ono přízvisko „skautský“ je především zaměřen na zábavu, která je každý rok jinak tematicky zaměřena. V minulosti bylo hlavním motivem kupříkladu sci-fi, piráti, mafiáni, růžový panter apod. Pro letošek byl zvolen přídomek MOULIN ROUGE, a tak výzdobě sálu dominovala barva červená v kombinaci s růžovou, černou či oranžovou. Větrný mlýn, symbol proslulého pařížského kabaret, byl všudypřítomný.
Také hosté se povětšinou zvolenému tématu přizpůsobili prostřednictvím své garderoby, a tak nechyběly cylindry, podvazky, elegantní hůlky, děrované šaty a jiné stylové doplňky. V průběhu večera pak byla vyhlášena i soutěž o nejhezčí převlek. O vítězi, jímž se stala svůdná Francouzka alias Králíček, rozhodli diváci svým potleskem.
Večerem od mikrofonu provázela Kristína Panovská, která spolu s náčelníkem střediska Dýmka Lukášem Kecalem Cupalem i celý ples zahajovala. O hudební produkci, která tanečníky mnohokrát náležitě rozparádila, se znovu postarala již takřka dvorní kapela skautského plesu, Martin Čarný Band, která tentokráte díky posunu času hrála až do třetí hodiny ranní. Taneční maratón odstartoval oddíl skautek, který si na úvod připravil proslulý kankán.
Pro hosty byl kromě pestrého, nápaditého a vydatného rautu, o jehož pečlivé doplňování se staral Jirka Padák Prokeš, připraven i doprovodný program. V předsálí bylo možné nechat se prostřednictvím fotografie zvěčnit se siluetou Eiffelovy věže, namíchat si zcela originální olejový parfém a velký, a samozřejmě kladný, ohlas sklidila ochutnávka více jak deseti druhů moravských vín. U koštování bylo po dlouhou dobu možná i více hostů nežli na tanečním parketu. Tradičně značný zájem byl i o bohatou tombolu, ve které se díky místním sponzorům nacházely téměř dvě stovky cen.
V hlavním sále byla zábava okořeněna několika výstupy. Vše začal zpěv francouzských šansonů v podání Lízy a Péťi. Dále zazněla i francouzsko-česká báseň, v níž Pulda oslavoval skautský ples. Velký potlesk si vysloužila písnička o tragickém osudu sličné květinářky. Ta totiž nebyla jen odzpívána, ale oddíl Klubíčko se ji rozhodl i vtipně a nápaditě zdramatizovat. O půlnoci se předvedl roverský kmen Fénix s velmi odvážným, až lehce erotickým tancem. Reakce některých pánů v publiku byla tak velmi hlasitá a nadšená.
Organizátoři i hosté mohli být s báječným večerem spokojeni, a že zejména pořadatelům tento vydařený podnik dodá množství potřebné energie k přípravě plesu dalšího.

Foto z akce -zde!

Autor: Aleš Plevka