Táborový deníček – den třetí

Den třetí 1. 7. 2014
Ráno jsme byli vzhůru dříve než obvykle a to díky vlčatům, která byla velmi hlasitá. Ke snídani jsme měli rohlík s marmeládou a čaj. Konečně byl první ranní nástup v kroji, byla pověšena státní vlajka za zpěvu skautské hymny – konečně pravé skautské ráno, tedy ranní nástup se vším všudy.

Po nástupu jsme se odebrali k tee-pee, kde jsme udělali první společnou táborovou fotku. Celé dopoledne bylo zaměřené na výrobu laviček k táborovému ohni, abychom poté měli kde sedět při slavnostním ohni, který je plánovaný na sobotu.
K obědu byly výborné falešné halušky a poté, ačkoli to bylo nezvyklé, byl polední klid plný ticha, protože všichni nabírali sílu.
Odpolední program byl ve znamení oddílových programů. Počasí nám všem přálo, proto si RR a někteří vedoucí udělali pohodlí na sluníčku a chytali první táborové sluneční paprsky. Za nedlouho přijelo velké překvapení, byla to nečekaná návštěva, kterou přivezl Žába.
Tou návštěvou bylo OOHaA (čti Osamostatněný Oddíl Hasičů a Adama), kteří nám přejeli na tábor na dva dny vypomoci. OOHaA se tu zabydleli v tee-pee. Světlušky celé odpoledne hráli svou verzi SCREBLE a pokračovaly i po večeři. K večeři byl chleba ve vajíčku, na kterém jsme si všichni pochutnali. Po večeři nás čekala porada vedoucích (tedy roverů, OOHaA a vedoucích oddílů).

Večer na nás čekalo první točení táborové rulety, kterou točila naše oslavenkyně Hermiona. Poté jsme se odebrali k ohništi, kde jsme měli večerní nástup. U ohně nám Běhy povyprávěl o tom, jak se správně chvoat u ohně, zazpívali jsme si pár písniček a pro nováčky se připravovala překážková dráha s překvapením na konci. Ve 22:00 se děti odebrali na kutě a RR a OS si ještě povídali u ohně. Hlídky převzaly skautky…. Po chvíli už bylo v táboře slyšet lehké oddechování a občas nějaké zachrápání…