Táborový deníček – den druhý

Den druhý 30. 06. 2014
V noci nás hlídaly světlušky, tudíž jim připadla služba po budíčku, který byl v 7:30, následovala rozcvička, ranní hygiena a snídaně. Na snídani nás čekalo překvapení v podobě lahodné šunky a pro ty, kteří šunku neradi, byla připravená marmeláda. Když všichni nabyli sílu na snídani, byl nástup v pracovním oblečení, kde se rozdělily všechny potřebné úkoly pro dnešek.

Světlušky za dopoledne stihly ozdobit okolí stožáru, obnovit ohniště a vykopat díru na střediskovou nástěnku. Poté se společně s vlčaty vydali pro chrastí. Vlčata celé dopoledne pomáhala se dřevem, stejně tak i skautky, které sekaly dřevo. Po práci nás čekal výborný oběd a to chutná polévka a kuře na paprice. O poledním klidu byl v táboře klid, všichni odpočívali, jen Janča a Štěpka zhotovovali online nástěnku. Odpolední program byl velmi podobný dopolednímu, jen bylo více času na oddílové činnosti. Světlušky si začaly vyrábět náramky, na kterých budou pokračovat zbytek tábora. Vlčata isi postavili svou oddílovou nástěnku, se kterou jim pomohl Harry. K večeři jsme měli FrBr (čti francouzské brambory), po večeři trochu času na strávení jídla a poté opět večerní nástup v pracovním. Po nástupu některé oddíly již zahájili svou táborovou hru. I přes dnešní aprílové počasí panovala dobrá nálada a den jsme si překvapivě všichni užili.