Nová klubovna – náš skautský sen

Proč jsme se rozhodli pro novou klubovnu?

Díky stále rostoucí oblibě skautování se nám v posledních letech několikanásobně rozrostly počty registrovaných členů, což se ovšem nedá říct o našich klubovnách, které nám slouží dlouhá desetiletí. O nové skautské klubovně přemýšlíme několik posledních let. Kapacitně nedostačující, nevyhovující podmínky během chladných zimních měsíců či využitelnost pro akce nejen našeho střediska, ale i kraje, potažmo celé republiky.

Odkaz bratra Rančera

S budoucí skautskou klubovnou je spjat poutavý a dojemný příběh. V roce 2021 nás opustil jeden ze zakladatelů a kmet habartovského skautingu, bratr Rančer, kterému mnozí z nás vděčíme za nádherně prožité dětství protkané zábavou, poučením, skautskými myšlenkami a ideály. Ještě jsme ani nestihli položit základní stavební kámen a již nyní víme, že nová klubovna ponese Rančerovo jméno k uctění jeho památky. Zároveň je naším skromným přáním zahájení stavby v roce 2024, kdy oslavíme 55. výročí založení habartovského skautingu.

Návrh nové klubovny

Za návrh a vizualizaci děkujeme Ing. arch. Janu Tyrpeklovi pod záštitou nadace Moudrá cesta.

Původní studie nové klubovny z roku 2021