Velikonoční výprava do Tábora se vydařila

Letos jsme se vydali na jarní velikonoční výpravu do historického města Tábor. Ten nabízí spoustu příležitostí k zajímavým procházkám po okolí, ale také k návštěvě zajímavostí samotného města. Ubytování ve skautské vodácké klubovně bylo romantické a poskytlo možnosti k aktivnímu využití volného času. Toho ale tolik nebylo, protože ke shlédnutí toho bylo víc než dost.

První den jsme přijeli o něco déle, než jsme očekávali, počasí nám také úplně nepřálo, ale ani to nás neodradilo od toho, abychom prozkoumali klubovny a všichni společně venku strávili čas hraním her. Bez ohledu na věk se všichni zapojili a vymysleli spoustu zajímavých aktivit.

Druhý den jsme šli už každý oddíl svým směrem, světlušky i vlčata stihli návštěvu centra Tábora, kde navštívili muzeum čokolády a muzeum Lega, jedno bylo větším lákadlem než druhé. Také stihli procházky po okolí, kdy se vlčata vydala k poutnímu místu Klokoty a geologické expozici. Poutní místo Klokoty navštívily také světlušky. Po setmění na všechny děti čekalo překvapení. Protože na Velký pátek vydávají skály své poklady, tak se vydali zjistit, zda i jim se skály otevřou, a jaké bylo nadšení, když skutečně poklady našli.
Skauti a skautky tento den využili k tomu, aby se stali rytíři a na své 20km dlouhé pouti splnili všechny úkoly, které na ně čekaly. Mimo to ale stihli navštívit rozhlednu na Babí hoře, rozhlednu Hýlačku, památník Edvarda Beneše, oboru Smolín a Kozí hrádek.
Na výpravě nechyběli ani roveři a rangers, kteří páteční den strávili zdoláním Babí hory a následně procházkou po okolí završenou odpočinkem na molu.

V sobotu měli jak vlčata, tak světlušky velký výlet do místní ZOO. Díky krásnému počasí měli čas a příležitost vidět všechna zvířátka, která ZOO nabízí. Slunečný den následně vlčata využila k zastávce na rozhledně Babina, aby si okolí Tábora mohli prohlédnout z výšky. Světlušky se také vydali na rozhlednu, ty si ale vybraly Hýlačku. Po cestě si ještě stihly rozdělat oheň a opéct si společně buřty.
Skauti a skautky navštívili místní bazén, kde si vyzkoušeli své plavecké dovednosti. V rámci splnění odborky ostatním Anička ukázala různé plavecké styly, zkoukla a poradila, kde ostatní dělají chyby, díky kterým by mohli přijít k úrazu. Dále se také i skauti se skautkami vydali na návštěvu muzea čokolády, aby si trošku osladili výpravu.
To roveři a rangers využili příležitosti a místa a šli na proutí, aby byli připraveni na Velikonoční pondělí. Také si během dne splnili výzvu a šli se otužit do řeky Lužnice. Ani jeden z roverů se nedal zahanbit a nakonec skutečně všichni byli ve vodě až po uši 😊. Odpoledne se přidali ke skautům a navštívili místní bazén.

Ale každá zábava jednou končí a v neděli jsme si vše museli opět sbalit a uklidit a vydali jsme se směrem k domovu. Se spoustou zážitků se svými kamarády a s nadšením, že se zase příště někam vydáme za společným dobrodružstvím.