Středisková brigáda 11.10.2014

Na vyřezávání betléma se podíleli jak roveři tak i vlčata
Jako každý rok ani letos tomu není jinak, tak se scházíme v 9:00 hodin na skauťáku, abychom opět zkulturnili naše středisko.
Na skauťáku na nás již čekali roveři z Fénixe, kteří tam přespávali.
Po dlouhé době se opravdu scházíme
v hojném počtu, v pořadí.
Fénix – 9
Vlčata – 8
Skautky – 5
OS+Klubíčko – 3
Světlušky – 1

Práce bylo dosti od hrabání, sekání trávy, stříhání pámelníku, úklidu dřeva, natírání houpačky po přípravu betlému, úklidu kůlen, kluboven a i její natírání.
Všichni se do práce pustili na plný plyn a tak už za pár hodin bylo vidět kolik práce se udělalo. Kolem dvanácté byl vyhlášen oběd, sešli jsme se u ohniště a společně poobědvali, někteří měli studený, ale většina obědvala buřtíky. Byla to mňamka, třeba Marek snědl celé tři kusy buřtíku, asi mu prací vyhládlo.
Po obědě pro malé nebyla práce, tak si hráli. Velcí dodělávali nátěr klubovny a její úklid. Pak se douklidila kůlna a vyřezal se celý betlém.
Ve dvě hodiny končí brigáda a já za sebe mohu říct, že lépe dopadnout nemohla, jsem spokojená a nadšená jak to u nás zase krásně šlape. Všem účastněným moc děkuji za účast.

Těm co nemohli vzkazuji: nezoufejte, pracovat se dá kdykoli 🙂

Králíček