Habartovští skauti se vrátili v čase o sto let

… alespoň tedy námětem svého v pořadí již 16. ročníku plesu, jemuž se staly předobrazem „Velký Gatsby“ a jeho doba. Ples se uskutečnil coby poslední akce aktuální plesové sezóny v sobotu 23. března ve společenském sále Městského kulturního střediska v Habartově.

Ten se zaplnil do posledního místečka a většina příchozích se svým oblečením i doplňky stylizovala do doby 20.-30. let 20. století, kdy Spojené státy ovládaly gangsterské gangy, s nimiž policie vedla nerovný boj. Zábavný večer začal krátce po půl osmé, kdy hosty přivítala dvojice hlavních organizátorek plesu, tedy Štěpánka Vybíralová a Jana Rodová. Ty popřály všem skvělou zábavu, která na skautských plesech nikdy nechybí. Pak již nic nebránilo tomu, aby se celý ples rozběhla tak říkajíc naplno.

Po více jak šest hodin zábavě dominovaly především tanec, zpěv a hudba, o kterou se postarala hudební formace Fryzůr. Mezi doplňkovými aktivitami nemohl chybět oblíbený fotokoutek, pestrá tombola, losování vstupenek o sponzorské poukazy či soutěž o nejhezčí kostým. Letošní novinkou se stala hra, která potrápila především mozkové závity, neboť jejím cílem bylo na základě získaných indicií, které byly rozmístěny po celém prostoru, odhalit pachatele vraždy.

O přísun pozbyté energie se staralo osazenstvo baru, které zásobovalo hosty nejen nejrůznějšími tekutinami, ale také stravou, jíž dominovaly obligátní chlebíčky, zeleninové mísy a v neposlední řadě také bezpočet do zlatova vypečených řízečků. Potenciální deprivace, způsobená hladem či žízní, tak byla předem úspěšně zažehnána.

Návštěvníky mimo jiné určitě potěšila také tematická výzdoba sálu a přilehlých prostor, neboť kombinace žluté a černé barvy lahodila oku. Balonky, zlatavé hvězdy a girlandy dodávaly společně celému místu punc určité výjimečnosti a v rámci možností evokovaly svébytnou atmosféru amerických salónů a barů.

Postupem času a s přibývajícími minutami strávenými na parketu braly kostýmy nebo alespoň jejich součásti za své, ale v tu chvíli to již nikomu vůbec nevadilo. Nálada byla jako vždy skvělá a tancovalo se až do brzkých ranních hodin. Myslím, že i skautský ples dostál své pověsti a stal se důstojným rozloučením s letošní plesovou sezónou. Díky všem organizátorům i realizátorům, jejich přičiněním se sobotní večer stal pro více jak sto dvacet hostů časem stráveným velmi příjemně.

V neposlední řadě míří poděkování i ke sponzorům akce, díky nimž se naplnila tombola a osudí s poukazy, které po vylosování udělaly velkou radost obdarovaným. Za dary děkujeme těmto subjektům: ept connectors s.r.o., PIZZA BELLA, GIPSY BARBER, DEK STAVEBNINY, MANSORY, SVITSOL, MYČKA SOKOLOV, TOPGUN LASERGAMES, FLIXBUS, FANTAZIE SOKOLOV, RESTAURACE NA TRUHLÁRNĚ, STACE ELEKTRO SOKOLOV, BEAUTYNES BY MICHAELA KROMER, SOKOLOVSKÁ UHELNÁ PRÁVNÍ NÁSTUPCE A.S., PENTA HOSPITALS- NEMOCNICE SOKOLOV, LIMAN SPORT, GLENDA TOURS, HARIMA SOKOLOV, KESSL S.R.O., SOKOLOVSKÁ ELEKTRO FIRMA.

Aleš Plevka, Dr. Obeček