Poslední schůzka světlušek v roce 2011

Bylo právě před čtvrtou hodinou odpoledne a světlušky se pomalu scházeli u školky, kde na ně čekala Stonožka s Lízátkem, aby je doprovodily na skauták na poslední světluščí schůzku v tomto roce. Holky si sebou nesli spoustu dárečků, které měli předat jedné vybrané kamarádce v oddíle tzv. Tajného Ježíška, který byl tajný asi tak dvě minuty 🙂

Po příchodu je přivítala vyhřátá klubovna, stromeček a spousta cukroví na stolech, které ale zatím bylo jen na koukání.

Vedoucí vyhlásila soutěž o nejkrásnějšího sněhuláka a tak započal tvrdý boj, na sněhu, který poté vydržel jen pár dní 🙁

Holčiny se rozdělily na tři skupinky. První vytvořily ze sněhu obrovského šneka, druhá skupinka vytvořila sněhuláččí miminko v plenkách a poslední vymodelovaly krásnou želvu.  Porota se, ale nedokázala shodnou na tom nejhezčím výtvoru, tak se bombóny spravedlivě rozdaly mezi všechny soutěžící.

Poté se všuchni ještě chvilku koulovaly. Byl to spíš boj mezi jednou slečnou a ostatními. Zaslechla jsem jen „Všichni na Stonožku“ 😀

Uvnitř se všichni nacpali k prasknutí cukrovím a Méda pomalu začala rozdávat dárky, kterých bylo kolem stromku hodně.

Bohudík nikdo nezapoměl a dárky se dostali opravdu ke všem majitelům. Co jsem tak dokázala sledovat nejvíce bylo šminek.

A proč taky ne, když jsme tam samé ženské 🙂

Schůzka se ještě úplně neblížila ke konci, tak jsme si zahrály pár her. V první jsme udělaly taneční páry a vlnily se do hudby z rádia. Ale nebylo to tak jednoduché. Pokaždé když se hudba zastavila, musel se každý pár zastavit spolu s ní. Postupně všichni vypadli a zbyly jen dvě dvojice.  Další hra byla obdobná. Háček byl v tom, neupusit balónek, který dvojice měli nejprve na čelech, poté na krku, na břiše a na nohou…tato hra byla natolik úspěšná že nikdo nechtěl vypadnout a všichni jsme vyhrály:-)

Schůzka se schýlila ke konci, už jen poklidit a vyrazit domů 🙂

Méďová