Junácké středisko Dýmka Habartov zahájilo další rok své činnosti

V neděli 4. září v deset hodin dopoledne se více než polovina osazenstva střediska Dýmka Habartov sešla v areálu klubovny na Kluči, aby po prázdninách zahájila další rok své pouti po skautské stezce.

Setkání bylo rozděleno do dvou částí: první byla poněkud oficiálnější a ta druhá se již nesla spíše v zábavnějším duchu.
Krátce po desáté zavelel náčelník střediska br. P. Běhounek-Běhy k nástupu a oddíly se přesunuly na seřadiště, kde skauti odění do krojů záhy vzdali čest vlajkové četě, která se postarala o vztyčení státní vlajky. Následovalo několik oficialit, kdy náčelník a posléze i J. Krejčí-Rančer (nestor a dobrý duch habartovského skautingu) všechny přivítali a do dalšího skautského roku všem popřáli jen to nejlepší.
Oficiální část poté pokračovala tzv. přešátkováním, kdy věkem odrostlejší členové přecházejí do nových oddílů, ke starším kamarádům. Následovalo také představení nových vůdců a vůdkyň a nutno poznamenat, že tým těchto lidiček se řádně omladil. Přejme jim, ať při vedení oddílu nepostrádají inspiraci, energii a zodpovědnost, neboť se odhodlali vykonávat určitě nelehkou, ale prospěšnou službu.
Tato část byla zakončena předáním dvou střediskových vyznamenání (ručně vyrobených dýmek) K. Zvadové a J. Štěpánkovi, kteří nás letos reprezentovali na celosvětovém setkání skautů (Jamboree) ve Švédsku a kteří jsou aktivními členy střediska již několik let. Na úplný závěr si pak oddíl Fénix připravil malé překvapení v podobě originálního dárku pro bratra Rančera, jemuž tímto popřáli k jeho nedávným narozeninám.
Poněvadž slunce pěkně pražilo, mnozí odložili kroje a na pořadu byly dvě hry, přičemž obzvláště souboj ponorek vyvolal salvy smíchu. Poté bylo ještě nutné rozdat účastníkům tábora DVD s fotografiemi a po oddílech se domluvit, kdyže se během týdne budou jeho členové scházet na pravidelných schůzkách a program zahájení tím byl takřka vyčerpán.
Jeho definitivně posledním bodem byla prezentace fotografií, které na své švédské expedici nashromáždili Káťa a Honza. Všechny snímky také náležitě okomentovali a z jejich zaujetí bylo patrné, že účast na Jamboree se pro ně stala nezapomenutelným zážitkem. Po více jak dvou hodinách bylo zahájení u konce a další rok skautské práce a dobrodružství může začít.

Originální článek s pár fotkami naleznete zde
(fotky budou dodány i sem, nebojte se, pracujeme na tom)