Habartovští skauti vyrazili na Havajské ostrovy

Již 13. ročník skautského plesu pořádaného habartovským střediskem Dýmka zakončil v sobotu 30. března aktuální sezónu. Sál Městského kulturního střediska byl vyprodán, nálada byla vynikající, a tak se jednalo o loučení veselé a plné bezvadné zábavy.

Skautské plesy v Habartově jsou vždy laděny dle nějakého tématu. Tím letošním se stal motiv Havajských ostrovů, čemuž odpovídalo oblečení většiny hostů i originální výzdoba sálu. Když pak krátce po osmé hodině večerní předstoupila při krátkém zahájení plesu před návštěvníky dvojice organizátorek, Jana Rodová a Štěpánka Vybíralová, jejich oči mohly spočinout na pestrobarevných kostýmech a záplavě převážně umělých květin.

Poněvadž po celou sobotu již svítilo slunce a bylo pěkně teplo, zvolené úbory tak značně korespondovaly s venkovním počasím. V sálu převládaly pestrobarevné košile, květinové šaty a chybět nemohly ani obligátní květinové věnce, náramky či čelenky. Našly se však i masky poněkud originálnějšího stylu a ty se později utkaly v klání o neoriginálnější kostým.

V předvýběru porotu nejvíce zaujal potápěč v neoprenu, pizza havaj s ananasem a čtyřčlenná posádka zaoceánské výletní lodi. Síla potlesku diváků nakonec právě této čtveřici přiřkla vítězství, nicméně nádherně vyvedené dorty si odnesli všichni tři finalisté.

Je samozřejmostí, že i na skautském plese se především tancuje, a o to, aby to na tanečním parketu pořádně žilo, se svými hudebními příspěvky celý večer snažila kapela Fryzůr. Muzikanti zcela bezezbytku naplnili očekávání a tanečníkům nabídli různorodou hudební směs namíchanou z hitů českých i zahraničních, těch moderních i prověřených časem a sem tam došlo i na „dechovkářské“ okénko. Zkrátka každý si docela určitě našel to své oblíbené.

Hudební pauzy mohli účastníci vyplnit občerstvením u baru či svých stolů, kde na ně čekaly chutné výtvory firmy Sokorest. Opět zde nechyběl ani populární fotokoutek, jehož služby využil snad každý. Mnoho lidí tak prostřednictvím fotografie s pozadím palmy a písečné pláže bude jistě rádo vzpomínat na pohodový večer.

Velký zájem osazenstva vzbudila také tombola. V ní se díky sponzorům sešlo více jak tři sta cen. Ty poněkud hodnotnější byly losovány ze vstupenek. Nejhodnotnější poukazy se o půlnoci ocitly ve veřejné dražbě, v níž se o ně popasovalo několik zájemců, kteří se nyní mohou těšit na levnější tetování či třeba fotoknihu nebo fotoobraz.

O půlnoci došlo také na taneční číslo, které secvičily odrostlejší rangers.  V závěrečné formaci děvčata sestavila z písmen nalepených na svých zádech nápis, který provázel celý ples a jímž byl „HAWAII“. Tím byl oficiální program vyčerpán.

Hosté však navzdory tomu, že zimní čas tento den střídal letní, a víkend tak byl o hodinu kratší, ještě pár hodin ve víru tance a zábavy velmi rádi setrvávali. Myslím, že třináctka pro skauty tentokráte zcela určitě nebyla nešťastná, protože ples se jim vyvedl na výbornou.

Snad se minimálně stejně dobře vyvedou i oslavy kulatého výročí, které středisko Dýmka Habartov připravuje na léto. 15. června si totiž místní junáci připomenou a oslaví krásných padesát let existence svého působení v Habartově. A všichni, skauti i neskauti, jsou již nyní na tuto oslavu srdečně zváni.

Aleš Plevka

Zdroj: novinky.cz