Jak to vypadalo na zahájení skautského roku?

V neděli 8.9. proběhla na středisku tradiční akce a to zahájení nového skautského roku. Událost je to důležitá a slavnostní, takže samozřejmě všichni dorazili v krojích a řádně upravení. Po krátkých přípravách a rychlém poklábosení s kamarády mohlo vše propuknout.

Slova se ujal bratr Běhy, který zahájil slavnostní část povoláním vlajkové čety. K vztyčování vlajky neodmyslitelně patří skautská hymna, a tak se náš zpěv linul po celém areále. Běhy poté krátce poreferoval o létě, jak se na středisku pracovalo a co všechno se stihlo opravit či nově udělat. Poté předal slovo bratru Rančerovi, který promlouval do duše jak dětem, tak vedoucím a vyprávěl, jak se celé středisko kdysi stavělo. Také pochválil rovery za odvedenou letní práci a předal Davidovi dýmku, jako symbol vděku.

přešátkování světlušky

Pak už jen zbývalo udělat „škatulata, škatulata“ v řadách vedoucích a přijmout do oddílů nové děti, které již oddílu předchozímu. Přecházely 2 světlušky, 1 vlče, 2 skautky a 2 skauti.

Oficiální část je u konce a na řadu přichází hra, abychom děti také potěšili a pobavili. Maky si připravila upravenou verzi známé běhací hry. Děti se rozdělili na dva týmy, které bojovaly proti zlým roverům, snažili se je obelstít a dostat tak do svého „domečku“ co nejvíce nápověd k hádané tajence, kterou nakonec byl střediskový pokřik. Celé středisko se tedy pořádně naběhalo.

Na řadu přichází svačina v podobě melounů, domlouvání oddílových vedoucích se svými svěřenci na prvních schůzkách a další veselý skautský rok může začít! 🙂

nastoupený oddíl RR Fénix

nejmenší člen našeho střediska – Vendelínek

zdokumentovat se musí vše, i konkurenční fotograf 🙂

roveři se schovávají před deštěm

všichni baští meloun od Králíčka

Ráďa probíhá okolo Báji

Adam se snaží utéct Harrymu

„Tak jak se přes ty rovery dostaneme?“

Fénix hlídá svůj terén

Harry rychle pádí za světluškou, Veju drží Bublinu, aby se děti dostaly do cíle

Sepsala: Veju