Jarní středisková brigáda

Je krásná sobota 5.dubna  2014 a my se scházíme v hojném počtu na středisku. Za každý oddíl je tu více jak poloviční účast.
Po předčtení práce, kterou nám sepsal br. Běhy si ji rozdělujeme. Světlušky uklízejí kůlnu č. 5, vlčata pro změnu uklízejí sport čili kůlnu č. 4. Skautky jakožto zkušené dívky uklízejí hlavní klubovnu, už to opravdu potřebovala. Ale vzhledem k tomu, že jsou to holky šikovné stíhají uklidit i Bavorku.
Oddíl Fénix,  br. Kecal a br.  Mário si rozebírá ty těžší práce jako opravení vypínače, čištění trubek kanalizace atd… Mezitím jak to vždy bývá, zjišťují další závady a tak se musí opravit cirkulárka, postaral se o to br. Harry stejně jako o nařezání dřeva, u kterého se po obědě střídal s br. Orlem. Postupně s pomocí vlčat oddíl Fénix uklízí dřevo do dřevníku, který je díky mírné zimně opět zaplněn.
V pravé poledne se většina scházíme u ohniště a opékáme si k obědu buřty či klobásy. Druhá polovina odchází na oběd domů a tak po najezení tu zůstává jen část. Vlčata mají své odpracováno a tak zahajují „bojovku“ s papírovými koulemi. Zbytek dodělává co je potřeba, opravují se maličkosti a vymýšlí se další úkoly, co budou potřeba udělat před Pálením čarodějnic.
V půl páté se již uklízí nářadí, zavírají se kůlny a odcházíme do domovů. Oddíl Fénix, ale zůstává a připravují se na oddílový program. Budou grilovat.

Dnešní den se povedl, stihlo se spousty práce. Všem účastněným moc děkujeme.

Králíček