Výlet do okolních lesů aneb jdeme vařit polévku

Je sobota ráno 12. dubna 2014, zachmuřený den, ale to nám nevadí, i tak se scházíme v půl deváté ráno na středisku. První dochází Ráďa a bratr Běhy, dále Romča, Rostík, Fanda. Marcelovo maminka volá, že zaspal a tak, čekáme do devíti hodin, aby se k nám mohl připojit. Tuto chvíli využijeme, abychom si prohlédli první kroniku našeho střediska. Zajímalo to hlavně Romču, protože jeho praděda i děda byli skauti, dokonce i jeho maminka. Bratr Běhy nám k tomu dává komentáře, ale protože máme ve středisku ještě řádného skauta, který byl mezi zakladateli, domlouváme se, že si jednou pozveme bratra Rančera, aby nám vše pověděl.

V devět hodin přichází Marcel, kluci se rozdělují do dvou skupin a Rostík čte dopis od Petra Pana. Je v něm napsáno, aby našli mapu a doplňující informace, které budou muset plnit po cestě do prvního cíle (stromy a rostliny, které znají, zaznamenat všechnu tekoucí vodu a odkorkovat danou trasu) Skupiny nachází obálky, tak vyrážíme podle trasy na mapě.

Všichni vědí kam jít, po cestě ještě u studánky nabíráme vodu na polévku, kterou máme dnes v plánu uvařit. Po cestě se bavíme, studujeme stromy a rostliny. Asi v půli cesty se zastavujeme u skal, které slouží hlavně jako úkryty pro zvěř, pár nor jsme viděli, ale zvěř žádnou. Kluci si hrají na horolezce a dobyvatele. Vzhledem k tomu, že čas je neúprosný musíme vyrazit dál. Po chvíli dorážíme k prvnímu cíly, kterým je krmelec. Fanda nachází druhý dopis od Petra Pana. V něm je psáno ať hledáme zátoku u které bychom mohli zakotvit. A tak se vydáváme na prozkoumávání, zdejších lesů. Kluci jsou v tom dobří a tak po pár minutách nacházíme potok, potom už bylo jen otázkou času najít krásný plácek.

K našemu potěšení se na nás usmálo i sluníčko, které nás už doprovázelo  po zbytek dne. Bratr Běhy přebírá vedení a vysvětluje zásady rozdělání ohně v přírodě a postup jak udělat ohniště. Kluci se dávají do práce, včetně mně s Běhym. Každá skupina má jiný druh ohniště, včetně závěsu na kotlík. Všem se ohniště povedlo a s pomocí bratra Běhyho měli všichni připravené závěsy. Přišlo na zapalování, které díky větříku nezůstalo jen u jedné sirky, ale zvládli to obě skupiny. Připravili se kotlíky s vodou a začalo se vařit. První voda se začala vařit u Býků (Romča a Ráďa), a tak jsme nasypali gulášovou polévku a dál pokračovali ve vaření. Skupina Ara (Rostík, Fanda, Marcel) si rozmíchávali hovězí polévku. Po uvaření obou polévek přišla část na kterou se všichni těšili a to bylo ochutnávání. Podělili se všichni i skupiny mezi s sebou. Kdo měl ještě hlad upek si buřtík.
Udržovali jsme oheň a bavili se. Po najezení si kluci zahráli hru na dobývání hory. Potom už zbyl čas jen na úklid při, kterém našli odměnu za dnešní den a to další vílí prach. Všichni ač neradi uklízí, včetně pořádného prolití ohnišť. Vyrážíme směr domov. Trvá nám to déle než jsme čekali a tak se stalo, že jsme domů dorazili o hodinu později než jsme měli naplánováno. Naštěstí to rodičům nevadilo.
Výprava se povedla i díky počasí, které nám přálo celý den.

Králíček