Junácké středisko Dýmka Habartov si připomnělo Den Země

Pod patronací sestry Terezky Králíčka Balášové se několik habartovských skautů sešlo v úterý 22. dubna odpoledne v areálu klubovny na Kluči, aby přiložili ruku k dílu a svým snažením se připojili k oslavě Dne Země.

Na programu asi tříhodinové práce byly dvě akce. Jedna se zaměřila na zkrášlení střediskového areálu. Od úterního odpoledne zde totiž našly azyl tři ovocné stromy. O jabloň, višeň a hrušeň bude v podání skautek, vlčat a světlušek jistě dobře postaráno.
Vybráno bylo totiž nedaleko oplocení areálu velmi slunné místo, v jehož blízkosti navíc teče malý potok. Znamenalo to v dosti obtížném terénu vykopat více než půlmetrovou jámu, do které se pak hlína prosela skrze síto, a tolik žádoucí živiny byly doplněny nedaleko nakutanou rašelinou.

Pak již nezbývalo nic jiného, než stromek do jeho nového lože usadit, zeminu řádně prolít vodou a k tenkému kmínku, coby oporu, připevnit pořádnou laťku. Vzpomínkou na tuto akci i bude stylová tabulka.
Následně se osazenstvo zasadilo i o to, aby prokoukl kousek přírody i mimo klubovnu. Vybaveni igelitovými pytli vyrazili na cestu, vedoucí od skautského areálu směrem k dětskému hřišti na Kluči. Ve dny, kdy je hezké počasí, je tato cesta pro pěší velmi frekventovaná a na ní i v jejím bezprostředním okolí je to bohužel vidět. V houštinách a pod stromy nasbírali skautíci během hodiny intenzivní práce několik pytlů toho, co do přírody jistě nepatří.
Schůzku tentokráte namísto učení a hrám věnovala vlčata, doplněná o skautky a světlušky, práci, ale mrzet je to určitě nebude, vždyť sama do přírody ráda vyrážejí a potkávat mezi travou, květinami a stromy plechovky, plastové lahve, obaly od cukrovinek či pneumatiky to není to, co by právě chtěla.
Věřme, že ovocným stromům se ve skautském areálu bude dařit dobře a za několik let se odmění všem, kteří je sázeli a budou se o ně i nadále starat, sladkými plody.

Fotky naleznete zde

Autor: Aleš Plevka