Přátelství bez hranic

O víkendu 10-12 listopadu se skauti ze smíšeného oddílu obohaceni  o dvě skautky vypravil na pozvání německých skautů do Wunsiedlu v rámci akce Přátelství bez hranic ve složení Marek, Ondra, Gabča, Ráďa, Rostík, Šimon, Honzula, Majda a Klára spolu si vedoucími Radkem a Máriem.

Vyrazili jsme v pátek v půl páté auty, abychom se stačili ubytovat do šesté hodiny, kdy byla večeře. Po královské vydatné večeři se šlo na malý špacír s pochodněmi  k ruině kostela se zachovalou věží jako rozhlednou. Tam němečtí roveři skládali slib vedoucích a my předali šátky našim nováčkům. Po návratu volno, hry a pinčes.

Druhý den budíček krátce před osmou, kdy byla snídaně na způsob švédského stolu.  Po snídani  odchod na umělou lezeckou stěnu, kterou jsme měli  pronajatou na dvě hodiny. Rozdělili jsme se na dvě skupinky, které se v průběhu prostřídali. Jedna skupina zdolávala stěnu vysokou 16.5metru a druhá boulderingovou obtížnou stěnu. Po návratu krátký odpočinek a oběd opět s možností samoobsluhy a výběru.

Následoval polední klid a po něm odpolední program. Jedna skupina  tvořila náramek z korálků se šifrou z morseovky, druhá  tvořila animovaný film z lega focením ve slow motion programu na tablet a třetí skupina se učila vázat základní uzle. Na závěr  hra s diskusí na téma demokracie. Následovala večeře a po ní volno pro kolektivní zábavu, kdy někteří vyráběli ještě náramky popřípadě hráli stolní hry a nejvíc trdlovali na diskotéce.

Poslední den snídaně o osmé,  úklid pokojů,  krátké zhodnocení , společná hra a společné foto.  Krátká procházka po okolí s návštěvou rozhledny za světla. Pak už jen loučení,  výměna mailových adres a facebooků a odjezd domů.

Víkend byl finančně podpořen česko-německým fondem budoucnosti – DTZF a Evangelischen Bildungszentrum – EBZ Bad Alexandersbad, program Demokratie Leben.

Mário