Brigáda 15.10.

V sobotu 15.10.2011 proběhla na skauťáku středisková brigáda. Počasí se vlastně i povedlo, protože nepršelo, ale ranní 0 na teploměru se mi moc nelíbila, zima se blíží.
V 8:45 se na skauťáku začal scházet Fénix a tipovali jsme, kolik lidí se odhadem dnes dostaví. Všichni, až na Dejva, členy střediska pekelně podcenili ;). S našimi odhady 20, 21 nebo 22 lidí jsme moc nepochodili :D. Majorka to rozsekla úplně se 17 lidma :D. Když Dejv řekl 37, kdo mohl tušit, že fakt bude nejblíž. Přesný počet tedy netuším, ale zalidněno bylo. Dostavily se všechny oddíly, pro každého se práce našla.
Chvilku po deváté jsme se všichni seskupili na hřišti, kde bratr Běhy začal rozdávat úkoly. Poté se oddíly rozutekly za prací.

Já jsem odešla s vlčatama, Maky a Káťou, která dostala za úkol uklidit panelku, blízký lesík a hřiště. Nejprve jsme děti pustily na prolízky a sledovaly, jak si hrajou. Nakonec jsme na těch prolízkách skončily i my a vrátily jsme se do dětských let :D.
Pak jsme se vrhli na sběr papírků a různých odpadků, které jsme objevili. Největší úlovek ovšem byl traktor, který kluci objevili v jednom z keřů. Tahle hračka jim nakonec vydržela na celý a při každé volné chvilce se projížděli. Nutno dodat, že traktor měl obyvatele, poměrně velkého pavouka, a kluci řvali a utíkali rychleji, než my holky :D.

Když jsme se vrátili na skauťák, práce byly v plném proudu. Běhy pokácel 2 stromy u ohniště a vlčata dostala za úkol odnosit větve a dříví. Tik s Bublinou stavěli a opravovali boyard, světlušky hrabaly trávu, kterou skauti sekali, skautky dostaly za úkol umýt bílou plachtu a Fénix + Tučko si vzal na starost opravu stolů a laviček, která jim zabrala celý dlouhý den. Bája mezitím umyla zdi ve velké klubovně.

V 11 hod. jsme skočily s Bájou a Káťou do drogérky koupit primalex, jar a písek a Bája později vymalovala 2 stěny v klubovně, šikulka :). Nakonec na zeť místo prasete krásně poskládala a přibila placky. Prase dostalo čestné místo místo Harryho Pottera v klubovně.

Okolo jedné hodiny se rozdělal oheň, a každý, kdo si donesl buřta, si ho mohl podle svých chutí upravit a dát si pořádně do nosu.

Odpoledne se pokračovalo v různých pracech, Dejv a skauti natírali kůlny a skautky natřely nově střechu. Těm holkám to neskutečně slušelo, všechny měly úžasně pomalované montérky :). Kluci z Fénixe a Tučko pořád pokračovali na opravách stolů, ale teď jsou naprosto nádherné :). A asi už se nikomu nepovede něco narvat pod lino, kluci byli opravdu poctiví :).

Maky s Káťou se odpoledne vrhly na úklid skříně a byla z toho zábava nejmíň na hodinu. Holky našly kotlík plný nadrobených polystyrenových kuliček, které nejdřív házely po sobě, ale pak se vrhly i na kluky, kteří opravovali stoly. Skončilo to tak, že téměř všichni měli ve vlasech kuličky (a že šly fakt těžce dolů :D) a v obou klubovnách bylo bílo :D. Bohužel se nepočítalo s tím, jak těžce se budou ty kuličky uklízet :D. Byly jak živééé :D.
Další zbraň objevily holky po chvíli a to kuličkovou pistoli. Ta naštěstí už tolik nezabavila…nebo spíš nebylo tolik kuliček, aby si s tím mohl každý hrát :).

Myslím, že se brigáda povedla (jestli se to tedy o takové akci dá říct :)). Všichni udělali pořádný kus práce a máme to na skauťáku zase o trošku hezčí :). Je to vždycky fajn, když se sejde celé středisko :).

Všechny fotky naleznete na střediskové picase ZDE.

Veju – Tříska