Zahajovačka 20.-21.9.2014

Naše skautské středisko se na chvíli stalo domovem pro jiné skauty z Žatce.
Poprosil jsem je, aby se s námi i s Vámi podělili o to, co vlastně u nás v Habartově dělali:

Letošní skautský rok jsme zahájili výpravou do Habartova.

V sobotu ráno jsme vyrazili vlakem, počasí nám přálo, prozatím! Na akci jsme si vypůjčili prostory od skautů ze střediska Dýmka Habartov. Čekal nás krásný a prostorný areál. To už se ale začalo kazit počasí. Kolem druhé hodiny začala bouřka a déšť. Takže místo vymyšleného programu jsme museli trošku improvizovat. Naštěstí ti nejmenší, kterým byla akce určena, nic nepoznali. V pláštěnkách jsme v Habartově objevili dvě kešky, na hřišti zahráli různé míčové a další hry. Večer jsme si s hobity, vlčaty a světluškami vyrobili hady z papírových tácků a zahráli vědomostní kvíz. Na závěr dne jsme večer vyrazili do lesa a hráli bojovku. Už se stmívalo, což některé z nejmenších dost vystrašilo, ale protože se spustil hustý déšť, stihli jsme si zahrát jen dvě kola a utíkali jsme se schovat. Pak už jen vyčistit zuby a spát.

Přestože někteří z nejmenších byli už dost unavení, podařilo se vedoucím uklidnit je až na třetí pokus a to až po jedenácté hodině.
V neděli ráno po snídani nás čekal úklid, balení a do oběda ještě další hry. Pak přesun na nádraží do Sokolova a cesta vlakem zpět.Nakonec, i přes nepřízeň počasí, považujeme akci za povedenou!!!

Účast: Barča, Kačka, Pilka, Jára, Míša, Mišák, Bóďa, Kuba, Grafík, Jára P., Petr, Kuba, Chico, a Chicinka s Luckou.