Výprava do Lokte

V sobotu 6. 11. 2010 jsme měly sraz v 8:50 hod. na autobusovém nádraží. Jely jsme do Lokte, ale holky o tom nevěděly.  Autobusem jsme přijely do Sokolova, kde jsme čekaly na vlak a čekání jsme si zkrátily hrou „žabičky, žabičky, hop a skok“.Když jsme vlakem přijely do Lokte, tak jsme namířily k loketskému hradu, kterým nás jako průvodkyně provedla Stonožka. Kam se asi holky chtěly nejvíce podívat, byla mučírna. V mučírně byla závěrečná prohlídka hradu.

Po ukončení prohlídky jsme udělaly společnou fotografii a vydaly se na loketské náměstí, kde holky čekalo další překvapení. Já a Harmiona jsme si pro ně připravily zjišťovací hru o městě Lokti. Na plnění otázek měly holky přibližně hodinu. Mezi tím jsme si všichni stihly zajít do cukrárny.

Po hodině jsme se sešly a zkontrolovaly odpovědi a pak jsme si šly koupit ještě oplatky. Potom jsme už musely na vlak a při cestě na nádraží jsme celé promokly.

Vlakem jsme dojely do Nového Sedla, kde jsme musely čekat na další spoj. Abychom zahnaly nudu, vymýšlely jsme různé hry. Na nádraží byl hodně dlouhý podchod, asi tak 80 m, byla to taková chodba hrůzy, která nám hodně připomínala chodby z hororů. Bělásek nám navrhla takovou výzvu pro jednotlivce „Kdo tu chodbu přejde sám až nakonec a zpět aniž by se ohlédl?“. Kromě Hermiony, jsme se každá překonala a prošla chodbou. Mohu říct, že to byl opravdu nepříjemný pocit, když člověk slyší vlastní kroky v ozvěně a nemůže se ani ohlédnout.

Poté jsme šly čekat na perón, kde jsme si ještě do příjezdu vlaku chvíli zahrály žabky. Vlak již přijel a my jely do Sokolova a ze Sokolova rovnou domů. Myslím, že tento den jsme si pořádně užily.

Celá naše výprava!

Napsala: Delfínek