Klíč k městu Karla IV.

Tato akce pro věkovou skupinu od 6 do 15 let se konala 13.11. jako již obvykle v Karlových Varech. 40. ročník byl zahájen na Šibeničním vrchu v hojném počtu středisek z celého kraje.

Habartovské děti se také zúčastnily a to v nemalém počtu. Zastoupení skautů bylo skoro 100%. Akce se zúčastnilo 9 skautů a to Bublina, Hery, Jony, Žako, Zmizík, Pepíno, Mašulda, Vojta, Maty a dva pomocníci Žába a Kyborg, který se zapojil i jako pomoc na stanovišti.

Akce byla oficiálně odstartována v devět hodin ráno, děti dostali vše potřebné jako mapu pro orientaci ve městě s vyznačenými stanovištěm a otázky, které měli průběžně zjišťovat.

Konec akce byl ustanoven ve dvě hodiny, kdy děti měli odevzdat výsledky a započalo se v sčítání bodů. Celkové vyhlášení se konalo v 15:30 u Vřídla.

Jak bývá zvykem přišel výsledky vyhlašovat Karel IV. ověšený hermelínem, korunou a samozřejmě si nezapomněl ani meč. Pro habartovské skauty tato akce byla bohužel jen pro zúčastnění, na první příčky se nedostali.

Věřím že akce byla dětem přínosem i zábavou a neodnesli si sebou jen zážitek z Mcdonaldu.

Méďová