Maškarní ples skautů a skautek

Maškarní rej v podání skautů a skautek

Poslední lednová sobota patřila na středisku maškarnímu plesu skautů a skautek, na který dorazila spousta zajímavých masek. Byl to moc povedený večer a jisté je, že si to všichni v brzké době zopakujeme.

Hromada balónků

Celá akce začala v 17.00, kdy se na skauťáku sešla Bája, Veju, 100nožka a Tik a skautky. Skautky dostaly za úkol vytřít malou klubovnu, roveři mezitím připravili velkou klubovnu na maškarní rej. Celá místnost byla vyzdobená balónky, stoly byly dané na stranu, aby se vytvořil velký taneční parket a Tik připravil aparaturu, aby byla hudba pořádně slyšet. Okolo šesté hodiny dorazili i skauti a pomohli tak se sundáváním matrací, aby se později mělo kde spát a vše mohlo propuknout. Poslední přípravy vyvrcholily těsně před sedmou a v 19.00 se mohlo oficiálně začít.

Oddíl skautů

První úkolem každého zúčastněného patřilo představit před ostatními svou masku a říct něco o své postavě. Na řadu přišlo rozdání frkaček, které skauty i skautky zabavily na dalších 15 minut, takže bylo naprosto zbytečné pouštět hudbu, protože jediné, co bylo slyšet, byl „pískot“. Teď tak přemýšlím nad tím, že jsme opravdu měly uspořádat soutěž, kdo vydrží pískat na jeden nádech nejdéle. No příště :). DJ Tik tentokrát plnil i úlohu speciálních přání, takže si kdokoli mohl napsat o písničku na přání i s věnováním :). Proběhlo samozřejmě také vyhodnocení kostýmů a byly odměněny 4 nejlepší kostýmy zvolené porotou vedoucích a roverů: 4. místo – Adam, 3. Jára, 2. Pája a 1. Lada.

Následovala menší taneční hra, kdy Bája a Veju předstoupili před celou bandu puberťáků, kteří po nich museli opakovat jejich taneční kroky, to aby se všichni pořádně roztancovali a později už jim nic nebránilo v prošoupání tanečních botek. A to se také povedlo :).

Veju, Fénix mamka a Bája

Poté si Peťula na chvíli odvedla skautky do malé klubovny, kde pro ně měla připravenou hru skládající se z vyluštění tajenky (A věřte, že byla opravdu těžká. No schválně, víte, jaký živočich má největší srdce nebo který strom roste nejrychleji?). Další částí hry pak bylo navržení šatů. Když měly holky hotovo, vrátily se zpátky na diskotéku, kde se pokračovalo v tancování a v zábavném večeru.

večerní idylka u ohně

O půlnoci vedoucí zahnali děti spát, ale všichni víme, jak to na takových akcích chodí, spát se rozhodně nešlo :). Když Bája a Veju vylezly okolo druhé hodiny z malé klubovny, zjistily, že skauti mezitím rozdělali oheň a tak se k nim připojily. Skautky byly sice zalezlé v klubovně, ale ani tam se nespalo :). Někteří vytrvalci vydrželi být vzhůru celou noc.

Za sebe hodnotím, že to byla akce opravdu vydařená a všichni si jí určitě naplno užili. Tak teď už jen zbývá těšit se na další maškarní :).

Veju