Táborový víkend ve zkratce

První víkend
Celý víkend byl ve znamení celo-táborové hry. Tou byla mezigalaktická olympiáda. Mezi sebou bojovali obyvatelé Země, Marsu a Venuše. Týmy byly vždy 8člené a složené ze všech oddílů – tedy světlušek, vlčat, skautek a roverů.

Během soboty nás čekala kvalifikace co finále. Úkolem bylo splnit všech deset disciplín s co nejlepším výsledkem.  Soutěžilo se celý den a výsledky z kvalifikace jednotlivých planet byly velmi těsné.

Vyhrát samozřejmě mohla pouze jedna planeta, a proto se z každé disciplíny vybralo jen 8-12 nejlepších soutěžících a ti během sobotního podvečera a během neděle útočili na vítězné pozice. Tůčko po zakončení finále sečetl všechny body a vyhodnocoval celou olympiádu. Navečer nás msto nástupu v krojích čekal nástup planetární, na kterém byly vyhlášeny výsledky. Ve většině disciplín vyhrál Harry a Maky.
Avšak se soutěžilo za planety a výsledky ovlivňovali naprosto všichni účastníci olympiády. Nejlepší planetou byla Země, hned po ní Mart a na třetím místě se umístila Venuše. Po zakončení celotáborové olympiády se opět hrály zápasy v ringu a hlavně o víkendu přijela spousta návštěv.
Například mezi návštěvníky patřili kluci z roverského kmene Fénix (Hanz, David, Bublina a Klix), kteří se chopili potřebné práce a se vším nám pomáhali.

O víkendu nám konečně také přálo počasí, takže jsme si všichni užívali kapek potu, které byly na každém vidět při olympiádě, ale také při práci v táboře.