Tábor 2011

Jako každý rok, tak i tento se konal skautský tábor, který je vyvrcholením celého skautského roku. Letos jsme opět po dvou letech jeli do Liboce u Kraslic. Mnozí si myslí, že zorganizovat tábor pro 50 lidí je lehkou záležitostí, ale opak je pravdou. Letošní tábor byl doopravdy ještě náročnější na přípravu než předchozí roky.

Na tábor se odjíždělo 3.7, tedy neodjížděli všichni, neboť skupinka starších odjížděla jako předvoj již v pátek večer, a to aby se stihla postavit kuchyň, hangár a další důležité věci a to dříve než přijedou další den všichni „menší“ účastníci.
V neděli, ač počasí absolutně nepřálo, tak začali všichni přijíždět, byl to vskutku mazec – tráva se měnila v bláto, ale úsměvy u těch starších na tváři nemizely, ba naopak, když jsme viděli, že každý už má postavený stan, tak jsme byli rádi.
K večeru nastoupili do kuchyně roveři a začali vařit první táborovou baštu – výborný guláš, po kterém se doopravdy zaprášilo a když odbil budík 22 hodin, roveři se ujali první táborové noční hlídky a celým táborem se pak ozvalo už jen občasné chrápání.
Celé první dva dny se tábor ještě budoval, abychom se tam měli doopravdy krásně, na takovém táboře je doopravdy potřeba vybudovat hodně věcí, abychom byli doopravdy spokojení, jen tak pro vaši představu – mycí linka, kuchyňské stoly a poličky, věšák na prádlo, tee-pee, sezení v hangáru, lavičky k ohni a mnoho mnoho dalšího.
Další dny, začínalo to, na co se všichni asi nejvíc těšili, slavnostní zahajovací oheň a zahájení oddílových her. Vlčata měla – různé bojové úkoly, které kontrolovaly a zdokonalovaly jejich schopnosti, Světlušky – ty si hrály na broučky a mravenečky, Skautky – hledaly poklad Mayů, Skauti – měli hru o čtyřech elementech a roveři cestovali světem a poznávali různé chutě čajů a exotických pochutin v „čajovně“.
Jelikož se na táboře sjelo přes padesát lidí, což je doopravdy hodně, napadne Vás, jak jsme to tam mohli zvládnout vydržet spolu těch čtrnáct dní? Popravdě řečeno, se mi z tohoto tábora po těch mých deseti táborech odjíždělo nejhůře a to právě kvůli té partě lidí, která tam byla. Ačkoli jsme byli pořád spolu zadobře, dělali jsme si navzájem různé malé naschvály – například jsme si schovávali stan, prostě přijdete a stan nemáte tam kde vždycky, ale někdo vám ho postavil na čtyři kůly doprostřed malé tůňky, nebo Vám někdo jiný, mezitím co vy spíte, otočí plachtu na stanu a vy se u toho ani neprobudíte, anebo si roveři pro celý tábor připraví výbornou pochoutku z ciziny, a vlastně jim ani neřeknou, že to jsou cvrčci obalení v čokoládě (protože co si budeme nalhávat, kdo by to pak jedl dobrovolně), ale my jsme všem řekli, že to jsou plody ze „svrškovníku“ a jak to všem chutnalo, samo sebou, jsme se pak přiznali a všichni, doopravdy všichni to vzali s úsměvem, i když někde ten úsměv dorazil až za pár hodin.
Kdybych se měl doopravdy rozepisovat o celém táboře, o každém dnu, byl by to zápis na tisíc stránek. Proto zkusím trochu netradičně, tím co znamenal tábor z mého pohledu a jak si tábor budu pamatovat já a doufám, že každý, kdo byl na našem táboře, si při dalším čtením vybaví, jaký skvělý byl náš tábor:
„Nové přátelství – hry na kytaru – noční hlídky – přepady tábora – neskutečně adrenalinové hry – služby v kuchyni – sušení mokrého oblečení – praskání ohně – skautské slibování – pálení přezdívek – zurčení potoka – připálené hrnce – klíšťata – soutěže o nejvíc dopisů – snídaně v potoce – bahenní  a vodní bitvy – oddílové hry – občasné neschody – usmíření – ztracené ešusy, lžíce a hrnečky – táborová ruleta – popíjení čaje – táborové sázky o mytí ešusů – závody v nošení podsad – půlnoční povídání pod svitem měsíce – hlídání vlajky – nošení dřeva – stavba ohně – přespání mimo tábor – letecký den – bodování stanů – pražení cvrčci v čokoládě – štípance od vos – déšť – modlení se za sluníčko – zásobování tábora – ranní a večerní nástupy – Monstrum – oslavy narozenin – polední klid – bláto – nadšení – vyčerpání – třísky – výzvy – smích – koláče – řízky – hry u o ohně – letadlo – Harry Potter – vlci a sbírání kartiček na hru – loučení – odjezd z tábora – smutek – skvělá parta lidí – SKAUTING!!!“
Klix