Skautský den pro mateřské školky

Tento rok mohl díky dotaci z Evropské unie vzniknout mimořádný den, kdy si naše středisko „DÝMKA“ Habartov připravilo dopolední program pro děti z mateřských školek z Habartova. Cílem bylo ukázat dětem hry a dovednosti, které ve skautingu zažijí.

Například si mohly vyzkoušet zatloukaní hřebíků, vyrábění mýdel a placek, lanovou překážku a různé hry na postřeh a zručnost. K nahlédnutí byly postavené nové stany a jurta, které jsme díky dotaci získali. Děti si tedy vyzkoušely jaké je to spát v podsadovém stanu a udělaly zátěžový test s názvem „kolik se nás do takového stanu asi vejde“. Za odměnu dostaly malou svačinku a vyrobené věci si mohly samozřejmě odnést domů a pochlubit se svou šikovností rodičům.

Pro paní učitelky byla k dispozici malá kavárnička, kde se mohly posílílit kávou a dortíkem na zbytek dne. Chtěla bych poděkovat všem kteří se na této akci podíleli, zvlášť skautům a skautskám z našeho střediska, kteří zde od samého rána pomáhali a asistovali u všech soutěží. A nemalé díky patří paním učitelkám z mateřských školek, které k nám na skautské středisko dopravily všechny děti, které si tak zábavné odpoledne mohly užít.

Více fotografií zde