Vzhůru k výšinám – Lanový svět 2022

Lana, sítě, karabiny, tělové úvazy, helmy a spoustu energie a pečlivosti, to vše bylo nutné nashromáždit, aby se mohl uskutečnit další ročník skautského lanového světa v Habartově.

… anebo také až na vrcholky, tak nějak by mohla znít motta akce, kterou poslední zářijovou sobotu v obnovené premiéře druhý rok po sobě zrealizovalo skautské středisko Dýmka Habartov za pomoci několika externích absolventů kurzu lanových překážek. Hlavním tahounem celé akce pak byl opět Radek Pitra, který si za její loňský ročník nedávno převzal městské ocenění.

Počasí organizátorům naštěstí přálo již po celý pátek, kdy byly stromy v příměstském lese mezi areály Základní školy Habartov a TJ Baník Habartov spoutány možná až kilometry lan, jejichž prostřednictvím na rozlehlé ploše postupně vzniklo osm nízkých a pět vysokých lanových atrakcí.

Slunce svými paprsky podpořilo akci i v samotný den „D“, tedy v sobotu 24. září, kdy se vazači překážek proměnili na jističe a po celých bezmála deset hodin trvání lanového světa neúnavně a precizně zajišťovali bezpečnost všech více jak sto dvaceti dětských i dospělých lezců, kteří se vydali do korun stromů… Celý článek

Autor článku a fotografií – Mgr. Aleš Plevka