Oslavy Dne zamyšlení

skládání světluščího slibu

V sobotu 22.2. se všude po celém světě scházeli skauti a skautky, aby se na chvíli zastavili od hektického života a připomněli si důležité datum v naší skautské historii. Ani naše středisko nezůstalo pozadu, a tak jsme se v sobotu dopoledne sešli k připravenému programu.

Nejdůležitějším bodem celého dopoledne bylo skládání slibu jedné světlušky, která tak učinila před nastoupenými oddíly a vedením střediska. Dětem se připomnělo, proč se 22. února schází skauti po celém světě. Je to z toho důvodu, že v roce 1857 se narodil zakladatel

poslední přípravy a instrukce

světového skautského hnutí, Robert Baden-Powell a roku 1889, tedy o 32 let později, se narodila Olave Baden-Powellová, která spoluzakládala Světové sdružení skautek.

Toliko k historii. Dětem jsme daly krátkou pauzu, aby se mohly převléct z krojů a občerstvit se a hurá, jde se hrát lidské Člověče, nezlob se. Prověřila se tak fyzička jak malých, tak velkých. Ve stejných týmech se pak zahrála další hra, tentokrát hledání čísel.

nastoupený oddíl vlčat

Děti si mezi sebe rozdělily sladkosti podle umístění ve hrách, a protože panoval krásný slunečný den, nechali jsme jim volnou ruku a tak se na hřišti objevily míče, ringa i Twister.

Všichni si dopoledne náramně užili a v poledne se děti rozutekly do svých domovů k teplému obědu.

Veju