Halloweenské přespání skautek

Oddíl skautek slavil Halloween
S drobným zpožděním si přečtěte, co oddíl skautek vyváděl, když se po celém světě slavil Halloween a jak ho oslavily ony se svojí vedoucí a vlastně i s oddílem roverů,
i když o tom ze začátku neměly ani potuchy..
Halloween, svátek duchů, zombíků, strašidel a všelijakých příšer, se slaví 31.10. a protože letos vyšel tento svátek na pátek, rozhodla jsem se, že se se skautkami do oslav zapojíme. Pravidlo bylo jediné (a jednoduché) – přijď v kostýmu. A i když Halloween neznamená kostým upír-čarodějnice-mrtvola, na středisku se jich ten večer hemžilo nespočet.

První hrou byla tichá taneční pošta
Sraz byl naplánovaný na 18:00, kdy jsme nejprve všechny obdivovaly kreativitu kostýmů a odložily jsme batožinu, abychom měly prostor na super zahajovací hru – tichá taneční pošta. Princip hry je jednoduchý, stačí se naučit tanec, který mi ukazuje ten přede mnou a poslat ho dál.
Z dlabání se stalo pojídání dýně
Po dvou kolech se holky vrhly na vydlabávání dýně, kterou donesla Šárka a z dlabání se nakonec stalo pojídání dýňových semínek. Já jsem mezitím odběhla k roverům do malé klubovny, kde se připravovali na lesní strašení skautek. Skautky nic netušily a celou dobu byly pevně přesvědčené o tom, že vedle probíhá normální schůzka roverů.
Po pokynu, že roveři jsou nachystaní a můžou vyrazit, jsme s e se skautkami a se Žábou zavřeli do velké klubovny, kde mezitím, než se roveři rozestavěli na cestu, proběhla soutěž o nejlepší kostým, která probíhala formou představení dané masky aneb kdo jsem a co dělám.
RR Fénix a bývalí skauti
Poté už přišel zlatý hřeb večera – strašení. Skautky se rozdělily do dvojic a jedné trojice a v desetiminutovém intervalu byly vypouštěny na trať, která začínala u horní branky a končila v ďolíkách u Klixe. Na cestu jim místo svíček svítily fosforové tyčinky, takové malé fénixácké poznávací znamení. Skautky nevěděly, že jsou roveři namaskovaní a v rámci hry jim bylo vysvětleno, že roveři jsou na trati z důvodu bezpečnosti. Když se začaly ozývat první výkřiky a jekoty skautek, nemohli jsme se se Žábou ubránit smíchu, protože skautky mě celý říjen prosily, abychom se na přespání dívaly na horory, a teď prožívaly jeden na živo. Žádná samozřejmě neutrpěla vážnější újmu a všechny to ve zdraví přežily, plny zážitků a dojmů. Roverům se tato akce povedla.
Ranní úklid

Roveři se po strašení rozutekli domů a skautky si vyprávěly, co se jim na strašidelné cestě lesem dělo. Před spaním jsme si zahrály mrkacího Vraha a pak už se šlo spát, kupodivu už v půl čtvrté ráno.
Sobotní den jsme odstartovaly ranní rozcvičkou a pak jsme se společně pustily do úklidu. Akce končila chvilku po jedenácté a podle mě i skautek byla povedená.

Veju