Drakiáda Cheb

Stejně jako loni jsme si se světluškami vyrazily na Drakiádu a Rukodělky do Chebu.

Doprovázel nás Vašek, díky kterému jsme nemuseli jet vlakem, ale pohodlně se vezli v autě.
Na místo skautského střediska v Chebu jsme dorazily včas. Společně nás tam bylo asi 13 středisek z celého kraje. A to z celkových 15 je pro pořadatele velký úspěch. Dohromady se akce zůčastnilo přes 100 lidí. Wow.

Pro děti byl dopoledne připraveny rukodělné práce od malování, modelování, origami až po nejúspěšnější a to výrobu vlastní dřevěné píšťalky.

Monča a její víla Amálka
Holky se rozdělily kdo jak chtěl mazi všechny aktivity. Jako první, ale všichni dostali velký družinový úkol. Venku nebo vevnitř postavit z jakých koliv přírodních materiálů vlastní mandaly. Kdo nezná pochopí z fotek 🙂

Přiznám se, že to té doby jsem taky nevěděla co to je. Jednoduché a originální.

Skautský drak
Po dopoledních aktivitách jsme se naobědvali, někdo vevnitř někdo venku u ohně.A odpoledne nás konečně čekalo vypuštění dravých lítajících šelem.
A že jich tam bylo hodně. Osobně jsem to nepočítala, ale myslím že minimálně 50 draků.
Vyvěsili jsme je na klubovku a skoro se tam ani všichni nevešli.

Mandala

Organizátoři nás rozdělili do několikakategorií. Aspon v jedné vždy nějaký ten drak zvlítnul, ale bohužel se máme pořád v čem zlepšovat. Valné většině se jejich výrobky ani neodlepily od země.

I tak jsme si ten den myslím užily, každý trochu po svém.
Na středisko jsme sice žádný pohár nebo cenu nedovezli, ale to nevadí. Není důležité vyhrát, ale účastnit se. Takže za rok zas 🙂 Chebe těš se !