Den sesterství 2016

Zimní olympiáda trochu jinak
Je neděle 21.2.2016 a celé středisko se ve 14:00 schází k oslavě Dne sesterství/zamyšlení. Tento skautský svátek připadá správně na 22.2. a je to den, kdy se narodili zakladatelé světového skautingu – Robert Boden-Powell a Olave Boden-Powellová, jeho manželka. Jak jsme se dozvěděli od Veve, v tento den se nejenže oba narodili, ale později se i vzali. Aspoň neměli těžké pamatovat si datum výročí :-).
Sešli jsme se v hojném počtu – skautky, vlčata, světlušky, skauti, roveři z obou kmenů i OS. Nejprve všechny přivítal bratr Kecal, následně předal slovo bratru Rančerovi, který se na nás přišel podívat a každé činovnici při té příležitosti věnoval krásný tulipán a poděkoval za píli a aktivní činnost.

Střelba byla spíše pro kluky
Po vyslyšení všech oddílových
a střediskového pokřiku si slovo vzala Králíček, hlavní organizátorka tohoto dne, a rozdělila nás na 4 soutěžní olympijské týmy. Čekali nás totiž zimní olympijské hry.
A soutěže to byly opravdu kreativní – krasobruslení za zvuku vlastní písně, hokej s tenisákem, biatlon s vyrobenými lyžemi a bobování na kulatinách.
Zábava to byla veliká, u každé disciplíny bylo slyšet povzbuzování, fandění
a hlavně smích a radost.
Na řadu přišlo
i vyhodnocení týmů, dostali jsme upomínkové listy a dokonce i čokoládové medaile :-).

Pak jsme si s Radkem, pomocníkem Veve u vedení vlčat a skautů, zahráli seznamovací hru, přeci jen máme letos hodně nováčků a připravil nás i na to, že na Velké velikonoční výpravě nás čeká uzlařská soutěž, takže se máme připravit :-).
Den to byl krásný a kouzelný, děti se bavily a i my, dospělí, jsme nejednou propukli ve výbuch smíchu.
Veju