Zahájení skautského roku 2014/2015

Foto: Klix
V neděli 7.září kolem desáté hodiny ranní jsme se pomalu začínali scházet na našem středisku v ulici Hornická v Habartově. Některé tváře jsem neviděla celé prázdniny a tak mě potěšilo je opět spatřit a vyměnit si s dětmi i dospělými pár milých slov. S některými i pořádného hubana, jak to má náš Rančer ve zvyku.
Ze začátku byl trošku zmatek, všude někdo lítal a hledal např. poslední krojové vybavení a vše potřebné k zahájení nového skautského roku. Předat děti do jiného oddílu a nemít ani připravené šátky, to by byla hrozná ostuda. Nic takového se bohudík nestalo a celá slavnostní část proběhla v klidu. Vlajková četa přinesla a na stožár vyvěsila státní vlajku, Stonožka udala první tón skautské hymny a na úvod nás přivítal teplým slovem vedoucí střediska Kecal.

Sešli jsme se v hojném počtu, troufám si odhadnout i s rodiči kolem 50 lidí v areálu.
Nejvíce času zabralo předávání světlušek do řad skautek. Na konci se Veju hodně divila o kolik hlav se jí oddíl rozrostl. Bratr Rančer předal další dvě krásné „Dýmky“ a to Delfínkovi a Veve jako poděkování za činnost na středisku.
Po předání dětí přišla na řadu taková méně veselá zpráva. Bratr Rančer oficiálně odešel do skautského důchodu a předal štafetu péče o naše středisko dál. Dostal krásné dárky mezi, kterými byl od sestry Milušky namalovaný portrét staré a nové klubovny a nebo dárkový koš.
Po oficiální části přišlo na řadu i trošku zábavy. Veju připravila pro děti dvě hry. Jednu klidnou a druhou běhací. Nakonec si každý vedoucí svolal svůj oddíl, řekl informace o schůzkách a možná i nejbližších akcích a šlo se na oběd. Tedy děti šli domů na oběd, my dospělý jsme zůstali v areálu a na přání Rančera jsme si udělali takové malé rozlučkové posezení u ohně.
Zahájení skautského roku se podle mě vydařilo a vesele bude pokračovat dál schůzkami a akcemi. Snad jich bude co nejvíc 🙂

Vice fotek ze zahájení skautského roku zde

Méďa