Výlet do Karlových Varů

Kvůli špatným spojům se vlčata v sobotu 8. 11. 2014 schází až na sokolovském vlakovém nádraží. Je osmá hodina ranní a sedmičlenná skupina čeká na příjezd vlaku. Kupodivu vlak přijíždí na čas. Cesta ubíhá rychlým tempem, po deváté hodině jsme na místě a vyrážíme směr centrum. První zastávku děláme ve Smetanových sadech, kde byla první bitva ve spadaném listí. Klukům se nechtělo, ale náš hlavní cíl je vyhlídka Diana a tak musíme pokračovat dál. Procházíme kolem hotelu Thermal, kde krmíme kačenky a holuby a domlouváme si další výpravu tentokrát, ale do bazénu v Thermálu. Dále navštěvujeme Dvořákovy sady a Sadovu kolonádu, kde se nachází 12. pramen.
Jak jinak, než že si každý musel ochutnat. Při té příležitosti, si nás oblíbili čínští turisté a fotí si nás. Asi se jim líbily naše žluté šátky. Dále se kocháme městem, Mlýnskou a Tržní kolonádou se zastávkou u Vřídla. Tady kluci poprvé utrácejí své kapesné buď za magnetky či pohledy. Dále už jdeme rovnou k Puppu. Kde zatáčíme do nenápadné uličky a dostáváme se tak ke stanici lanovky na vyhlídku Diana. Čekáme pár minut a vyjíždíme.

Nahoře jsme na to tata, přesto, že to bylo krátké svezení moc se nám líbilo. Hned se vydáváme na rozhlednu Diana. 150 schodů nám dá zabrat, ale ještě více je pro všechny odvážné když se jdou podívat na ochoz. Všichni to nakonec zvládli na jedničku. Ovšem dole byli rychlostí blesku.  Za restaurací jsme objevili mini ZOO, kde jsme si udělali pauzu na oběd. Ovšem pro kluky byla větší zábava drbat na zádech koníky, kozičky či prasátka. Také měli zábavu z páva, který se usídlil na okně zdejší restaurace a občas k němu přilítl i páv bílý, který nám ukázal svůj krásný vějíř. Ovšem čas kvapil a tak jsme vyrazili směr Jelení skok, ovšem cesty byli zasypané listím a díky špatnému značení jsme se místo toho ocitli zpět na začátku stanice lanovky. A tak si Jelení skok necháme na jindy a vyrážíme zpět po cestě, kterou jsme přišli. Uděláme si zastávku pro turistickou známku v Infocentru. Potom ještě kluci koštují prameny a v Dvořákových sadech pod jinanem dvoulaločným se odehrává druhá a poslední bitva s listím. Naší dnešní poslední zastávkou, před příchodem na vlakové nádraží je pro kluky oblíbený McDonald. U všech nesměli chybět hranolky, u některých i s tzv. krabičkou a hračkou. S plným bříškem se touláme k vlakovému nádraží, ale vzhledem k tomu, že máme ještě čas před odjezdem popojdeme dál, kde nacházíme hezký plácek k hraní. A tak se tu odehrává boj dvou králů o své království. Vše netrvá věčně, čas nás tlačil k odchodu na vlak, tam zjišťujeme dvaceti minutové zpoždění. Ale už nikam neodcházíme a čekáme. Kluci se zabavují u automatu na sušenky a nápoje. Bonbónkem ovšem bylo když mi kluci donesli kávu s tím, že na nic jiného už neměli peníze a tak to zkusili, ale nechutná jim to. Mě turek také nechutná a tak aktér Marcel vylévá obsah venku. Druhá várka už je úspěšnější a kluci si společně vychutnávají čajík. Po páté hodině již nasedáme do rychlíku směr Sokolov. Tam na nás čeká Štěpánův tatínek, který si ho bere a odváží domu. Na parkovišti na nás čeká pro změnu maminka Šimona, která odváží Marcela a Matyho. Zbytek osazenstva a to Honzík, Rostík a Ráďa jedou se mnou.

Tím naše dnešní výprava končí. Vše se povedlo, nevznikli žádné ztráty. Třeba se příště opravdu vydáme opět  do Varů, ale tentokrát za plaváním…

Fotky z celé výpravy naleznete zde

Králíček