Táborový deníček – den pátý

Den pátý – 3. 7. 2014
V noci nás hlídal Fénix a OOHaA, tím pádem jim dnes připadala služba v kuchyni. Jelikož je málo fénixáků, tak s v kuchyni vypomáhal i oddíl skautek, ale ještě bychom měli říci, že na rozcvičku vyběhl celý tábor na pahorek, protože jsme si to vytočili jako úkol v ruletě včera při večerním nástupu.

Pro změnu k snídani nebyl rohlík, ale čerstvý chléb s paštikou a máslem, salámem. Od rána svítilo sluníčko, takže počasí zatím bylo krásné. Jako každé ráno nás čekal nástup ve skautských krojích, se zazpíváním skautské hymny s vztyčením státní vlajky.
Dopolední program byl určený pro oddílovou činnost, Harry se věnoval budování houpačky, Kecal s Mariem obnovili pec, světlušky vymýšleli program k sobotnímu ohni. Vlčata hráli kriket a seznamovali se se jmény víl ze Země Nezemě.
Na dopolední svačinu nás osvěžil meloun. Dopoledne uteklo rychle a k obědu byl smažený květák s brambory. O poledním klidu jsme dobíjeli energii na sluníčku a překvapila nás návštěvou Gábina Holubová s prckem.
Po poledním klidu vyrazili světlušky na kolech směr libocký rybník, tam si tři světlušky (Štěpka, Roxy a Sárinka) splnily odborku plavání.
Vlčata vyrazila potokem ke starému mlýnu, skautky se věnovaly oddílovému progrmu. K večeři jsme měli rizoto se sýrem a řepou. Po večeři jsme si vytočili turnaj v ringu a hned po nástupu jsme se samotným turnajem začali.
Ve 22:00 jako každý den byla večerka, a tak jsme zalezli do stanů, venku zůstala jen část RR + OS + světlušky, které mají hlídku.

Další táborový den za námi.