První předvoj aneb opravit kuchyň a uklidit trávu

Po práci přichází zábava
Jako každý rok před táborem je důležitou akcí předvoj. První proběhl právě o víkendu kdy OS, OS Klubíčko, Fénix a Vlčata vyrazili do Liboce na přípravu tábořiště.
Scházíme se ráno u benzínové pumpy, jedou s námi Lenka a Mária, maminky od vlčat a přítel stonožky Martin.
Dorážíme akorát, když technické služby z Habartova končí svou práci se sekáním trávy.
Kecal a Václav rozdávají  práci, vlčata a rangers mají na starosti úklid trávy, těžké práce si rozděluje zbytek osazenstva. Musí se opravit kuchyň, připravit latríny, natahat nějaké dřevo, poklidit celé tábořiště. Práce je nad hlavu. Ale přístup všech je znatelný, práce jde krásně od ruky.

Na přestávku se scházíme za jasné oblohy u táborového ohně a opékáme si buřtíky, klobásky. Ne každý to na sluníčku vydrží, tak se schovává ve stínu pod smrčky. Po obědě se loučíme s Fénixem. Zbytek osazenstva se dává do práce, vlčatům zbývá dohrabat hřiště a za potokem uklidit větve. Potom už se vrhají do potoka, ač nemají plavky. Někteří staví hráze jiní a to většina, se oddává bahenním hrátkám. Ostatní dolaďují kuchyň, nosí se dřevo, poklízí se po opracovávání stromů. Každý si něco nachází, aby bylo co nejvíce práce hotové. V půl páté odváží br. Václav vlčata a maminky směr domov. Zbytek se připravuje na výjezdní radu, která je spojená právě s předvojem. Přijíždí Méďa s Máriem.  Po radě se už jen bavíme. Nechyběla ani pro všechny už známá táborová bašta, tentokráte obsahovala slaninu, buřty, fazole, guláš, trenčanský párek… No ňamka to byla, hlavně pro ty, kteří se v neděli dopoledne prali o latrínu.
V neděli se ještě doladili maličkosti, opět se natahalo nějaké to dřevo a uklidilo se. Odjíždíme rovnou na středisko, kde vše uklízíme na místo. Při té příležitosti Ráďa zalévá ovocný sad a zjišťuje společně s br. Rančerem, že jabloň má první plod.
A co na závěr?? Prvně bych chtěla moc poděkovat oběma maminkám a Martinovi za pomoc. Dále chci pochválit vlčata za dobře odvedenou práci.
A pro zbytek tu mám termín 21. 6. kdy se navážejí podsady, takže se tam na vás všechny a možná i na jiné tváře moc těším.Ale to není vše, také Vás chci pochválit, šlo to všem krásně od ruky!!

Fotografka, Mária Oreská, nám poskytla foto z tohoto víkendu – foto zde

Králíček