Přípravné závody SV+VL 4.-5.5.

Vzhledem k tomu, že se světluškám a vlčatům blíží závody v Aši, Fénix se rozhodl, že jim uspořádá cvičné závody, aby si děti všechno zopakovaly, doučily a procvičily.

Sraz byl naplánovaný mezi 16. a 17. hodinou, jak pro rovery, tak pro světlušky a vlčata. Tato hodina byla využita k dorozdělení úkolů, sundání matrací na spaní a posledních příprav před začátkem.

Chvilku po 17. hodině si Veju svolala všechny děti na zadní hřiště, kde jim vysvětlila, co všechno je čeká. Světlušek se nakonec sešlo 8 a vlčata byly 4, proto se vytvořily dva mixované týmy po šesti, Alfa a Beta, a každý tým se mohl vyrazit vzdělávat.
První tým vyrazil k venkovním aktivitám, kde je čekala velká překážková dráha u které byl Tik a Žába a k  zatloukání hřebíků a řezání špalku, kde byli Bublina a Harry. Druhá skupina si mezitím sedla s Bájou, Závou a Davidem k ohni, kde je čekala přednáška o zvládání problémových situací. Po půl hodině se obě dvě skupiny prostřídali.

Poté nastal čas večeře a David rozdělal oheň, protože pár světlušek mělo buřty a vlčata si chtěla opéct chleba.

V půl osmé přišel na řadu druhý blok, kdy jedna skupina společně s Veju zkoušela své manuální zručnosti v podobě balení dárku do balícího papíru, stavění vlaštovky a loďky/čepičky z papíru a zavazování tkaniček po slepu. Druhou skupinu mezitím čekala prezentace v Bavorce o hmyzech, ptácích, plazích a všelijaké různé havěti.

Posledním blokem bylo zkoušení rozluštění různých šifer.

Poté se začalo připravovat spaní ve velké klubovně, přinesl se projektor a děti si vybraly film na který chtějí koukat.
Než bylo vše připraveno, tak si s Klixem povídaly o tom, co všechno se jim dneska líbilo a naopak nelíbilo.

Když se děti uložily k spánku, roveři si připravili spaní v Bavorce  a dořešili zítřejší zkušební závody, vytvořili startovní hlídky a zabrali si různá stanoviště, u kterých budou zkoušet děti z nabytých znalostí.

V sobotu vstávali Klix, Veju a Tik v půl osmé, aby do Tesca zajeli koupit čerstvou snídani a svačinu na cestu.
Děti měly budíček v osm hodin a Veju společně s Bájou je vytáhly na pořádnou rozcvičku. Poté přišel čas snídaně, který už se počítal do samotného závodu. Děti si samy musely uříznout chleba ke snídani, namazat a postarat se o sebe. Samozřejmě všechno bylo pod dozorem roverů, takže se nikomu nic nestalo, nemusíte se bát :).

Fénix posílený skautkami vyrazil v deset na trať, aby se rozmístil a označil cestu. Startovní týmy byly oproti včerejšku trošku upravené, aby mohly běžet pouze světlušky, které se budou zúčastnit závodů (+ 2 nezávodící světlušky a druhý tým byly všichni kluci (+ také 2 světlušky, které se závodů nezúčastní).
Týmy vyběhly po sobě s čtvrt hodinovým rozestupem. Na trati se objevil i bratr Rančer, který si celou cestu prošel taky.

Klix, který zůstával na skauťáku, aby mohl vypustit týmy a který tam měl v Bavorce první disciplínu, mezitím dojel k Míně pro oběd, aby bylo všechno připraveno, až se vyhladovělé hlídky vrátí.

Oba dva týmy celkem na trati strávili dvě hodiny a vyhrálo družstvo vlčat, které bylo o 5 bodů lepší, než družstvo světlušek. Nikdo na cenách však nebyl ošizen, každý dostal čokoládu a do skupiny dostaly obrovskou zmrzlinu na spořádání.

Celá akce končila v 16.00 a sama za sebe musím říct, že se povedla. Znovu tímto chci poděkovat celému Fénixu a také vedoucím obou oddílů, že v nás vložily svou důvěru a nechaly nám děti v našich rukách.

Fotky si můžete prohlédnout na našich facebookových stránkách a nebo TADY :).

– Veju