Motocross

naše servis páska

Jako každý srpen i letos starší členové našeho střediska přiložili ruku k dílu a pomohli s pořádáním mistrovství světa a mistrovství Evropy v motocrosse v Lokti. Akce se každý rok zúčastní členové nad 15 let, tedy OS, roveři a skauti, skautky, kteří splňují věkovou hranici. I letos na nás čekala naše oblíbená práce – pokladní služba, díky které si všichni procvičí cizí jazyky (němčinu a angličtinu).

Veju a Bája v depu

V pátek do Lokte dorazili roveři z Fénixe, Edita (Míni sestra) nás opět ubytovala ve školní tělocvičně hned pod náměstím, takže jsme to měli všude kousek. Po zabydlení se skupinky rozutekli do všech koutů, ale nakonec jsme se všichni sešli již tradičně na hradbách. Spát se šlo po různu, ale obecně platí, že v pátek se prostě nikdy moc nespí :).

Sobotní vstávání v 5:30 se všem relativně povedlo, a tak jsme byli na na Jalováku dřív, než zbytek
pracujících, kteří vyjížděli z Habartova. Hanka se opět ujala organizace a všem rozdala klíčenky, vesty, náramky, drobné do peněženek a rozdělila dvojice, pozice a úkoly. Poté se všichni odebrali na svá stanoviště, abychom mohli začít.
Den pomalu ubíhal, návštěvníci se sjížděli, sluníčko pařilo a my jsme pomalu zdokonalovali své jazykové znalosti.
Sobotní večer probíhal více rozděleně. Do školy dorazilo na přespání Klubíčko a každý se odebral někam jinam. Veju, Hanz, Martin a Dejv vyrazili na vyhlášenou svíčkovou do Hor a pak se všichni jeli zchladit na „kaolínky“. Bája vzala skauty a skautky do areálu motocrossu, další se šli schovat před sluníčkem a vedrem na kofolu.
roveři na kaolínkách

V neděli se vstávalo již o poznání hůř, přeci jen 4:30 moc příjemné není a tak se mnohým ze spacáků nechtělo. Čekal nás úklid tratě a opět všichni na svá místa a pokračujeme. Sluníčko pálilo stejně jako v sobotu a všichni jsme s nadějí vyhlíželi cisternu s vodou nebo Monster truck s energy nápojem. Ať se přihlásí ten, kdo za weekend v Lokti nevypil ani jeden energy drink :).
Jako každý rok to prostě byla povedená akce a určitě nejsem jediná, kdo si jí užil na maximum! 🙂
                                                                                                                                              – Veju