Brigáda + Příprava na Indiánskou stezku + Volejbal + Diskotéka skautů a skautek + Půlnoční překvapení

V sobotu ráno v 9:00 h jsme se sešli na skauťáku, abychom pár hodin strávili prací na našem středisku. Rančer hojně rozdával práci a nikdo se nenudil.
Máme teď zrenovovaného Golema, natřené sloupky u plotu, srovnané hřiště atd. Brigáda byla krátká a na oběd jsme už byli všichni doma.

V 14:00 h se Bujo a skautky sešly na středisku, aby se připravily na závody se jménem Indianská stezka. Po přečtení pravidel se pustily do vázání uzlu, opakování rostlin, zvířátek, stavěly na čas stan, prohlídly si topografické a turistické značky. Závod poběží v sobotu, tak jim všichni držte palce.
Okolo 17:00h  si skautky chtěly zahrát volejbal, přidali se k nim i členi z Fénixu, kteří už od 15h připravovali diskotéku. Tučňák s Tikem natáhli síť a už se mohlo hrát. Hráči se různě měnili, podle toho, kdo měl jakou práci a mohl si odběhnout. Po 18 h se přestalo, protože začala příprava na večer.
Diskotéka začala v 19:00 h. Všem to moc slušelo a taky byli dost nervózní. Začátek odlehčily Bája s Veju, které vymyslely pár jednoduchých tanečních her. Nejvíce se však líbila hra TICHÁ TANEČNÍ POŠTA. Poté přišel každý oddíl s tanečním vystoupením a 21:00 se zahájil hodinový taneční maratón. Všichni tancovali až do konce, výhercem se tedy stal nejlepší tanečník a tím byl Drak. Za odměnu všichni dostali Fénixácké překvápko – banánový koktejl. Pak se ještě chvilku a pomalu tancovalo.
Ve 23:00 se připravilo spaní a rozdělené dvojice se vydali na procházku přírodou. Cestu měli označenou fosforovými tyčinkami a v cíli je čekalo další překvapení. Každý dostal přijímací dopis z Bradavic, jako pozvánku na tábor. Tím se prozradilo, že celotáborová hra bude Harry Potter.

Ráno bylo svěží, ale nikomu se vstávat nechtělo. Snídaně byla společná  a popíjeli jsme kakao, o které se málem skauti poprali. Po snídani se uklidilo a pak se všichni rozešli do svých domovů.