5. oficiální schůzka Fénixe

5. schůzka, a zároveň 1. schůzka v novém roce proběhla 27.1.2012. Tentokrát si jí na starost vzaly Veju a Major.

Začátek proběhl klasicky v 19.00 hod pokřikem. Poté se začalo řešit velmi důležité téma, a to 6. skautský ples, který se kvapem blíží a je potřeba zajistit hroooomadu věcí :). Mimo věci organizační, jako je sraz před plesem na přípravu výzdoby, tomboly a pochutinek, jsme také řešili půlnoční překvapení, které vede opět Veju, a že to letos teda bude zase bomba :D.
Další důležitý bod k prodiskutování byly letošní Čarodějnice, které Fénix možná bude pořádat, ale pouze s tím, že se naprosto překope jejich systém. Každý tedy dostal za úkol vymyslet nějakou inovaci, jak by letos mohly Čarodějnice probíhat, aby to pořád nebylo jedno a to samé. Máme rádi změnu :).

Poté nastala krátká pauza, abychom si vyčistili hlavy od schůzování a přišla na řadu zábavnější část schůzky.
Majorka si připravila na prosto geniální hru. Každý dostal papír s osmi políčky a na papírku napsaný nějaký klasický problém, se kterým se můžeme kdykoli setkat. A už jenom při čtení těchto lístečků bylo veselo, ovšem s tím, že nikdo jiný nesměl vědět vaše „zadání“. Teď teprve přichází ta zábavná část.
Po přečtení daného problému jsme měli do prvního políčka komiksovým stylem nastínit, o co se jedná a v posledním obrázku nějaké možné řešení. Poté se papír posílal někomu dalšímu, nejlépe tomu, o kom jsme si mysleli, že by tento problém chápal nebo s ním měl zkušenosti/pochopení, původní zadání se mu ovšem nesmělo říct, musel ho pochopit z obrázku.
Hra končila ve chvíli, kdy se ke každému vrátil jeho papír s problémem a všechny políčka byla vyplněná. Poté jsme si všichni pročetli naše komiksy a začali vyprávět příběh, který vznikl.
To se snad ale ani nedá popsat, co nastalo za veselí. Očividně nám všem neskutečně pracuje fantazie, protože to, co jsme byli z klasických problémů vytvořit za fantastické povídky, se asi jen tak nevidí.
Abyste pochopili, nastíním snad nejvtipnější historku:
Původní zadání – Mladá židovka se zamiluje do křesťana, rodiče jim to neschvalují. To bylo doslova veledílo.
Pár se seznámí, poté řekne rodičům, že se chtějí vzít, ti jim to nedovolí. Vypukne válka Židé X Křesťané. Mladý pár umře. V dalším obrázku vidíme, jak se jejich duchové opět shledali a rodiče (asi) si říkají „Tak nakonec jsou přece jen spolu.“. Duchové straší své rodiče a další, kteří nechtějí dovolit svatbu dalšímu páru (nejspíš). Vše končí tím, že (pravděpodobně) další pár se stejným problémem (tedy jiným vyznáním) už se vzít mohl.
Tomu já říkám fantazie, děcka :D.

Další hra byla klasická, jednoduchá, Veju s Majorem jí hrály často v Sokolově, tak si řekly, že jí přivezou do Habeše. Šlo o cinkačku, ale Žába prozradil ještě další pár tríčků, jak je možné tuto hru hrát. Hráli kluci proti holkám a hádejte, kdo vyhrál? 😉 Holkyyy :).

Neurčilo se, kdo povede únorovou schůzku (24.2.), ale vzhledem k tomu, že to bude těsně před plesem, je vcelku jasné, že se pomalu celá schůzka stejně bude týkat plesu (rozuměj půlnočka), takže si to vezme na starosti Veju, protože zase chtěla být velká organizátorka :D. Schůzka navíc stejně nejspíš proběhne i s přespáním, a 25.2. nás čeká další ročník FootCupu v Chodově.