Schůzka skautů 5.4.2011

Je nezvyklé, když vedoucí dorazí na svou schůzku a vidí jak mu jeho děti pilně pracují dřív než jim sám řekne.
To vystihuje moje překvapení, které čekalo, když jsem ty moje pilné včeličky viděla jak sbírají větve ze hřiště. Ale sami se přiznali že je zaúkoloval bratr Rančer 🙂 Díky
U práce jsme ještě chvilku zůstali a odvozili pár koleček dřeva do kůlny, abychom se v zimě měli dobře.

Aby jsme se, ale samozřejmě neupracovali a nechali také něco ostatním oddílům, zašli jsme si zahrát fotbal.
Poté jsme se přesunuli do klubovny, kde jsem klukům prozradila co je čeká po zbytek schůzky.
Jednu družinu si vzal Žába do táborového kruhu a věnovali se navcičování stavby ohně. Měli jednoduchý úkol, postavit pyramidu, bez použití papíru a cílem bylo, nejen zapálení s co nejmenším počtem sirek, ale hlavně přepálit provázek napnutý mezi dva klacíky.
Oběma družinám se úkol zadařil. Mezitím co jedni si hráli na ohňomilce druzí se pocvičili ve stavbě dvou druhů stanů a to Pinguin a Jupiter. Postavit a složit zpět ukázkově a bez co nejméně rad od vedoucího.
I to se oběma družinám povedlo, ikdyž čas nás tlačil a Lišky stihli postavit jen jeden stan.
Vše jsme po sobě uklidili, zavřeli kůlny a hurá domů 🙂

Méďa