Den sesterstvíDen zamyšlení

V sobotu 18.2.2012 proběhla na našem středisku předčasná oslava Dne sesterství/Den zamyšlení. Snad není třeba představovat tento skautský svátek, ale pokud toto čte zrovna někdo neznalý, ve stručnosti vysvětlím.
Den sesterství je mezinárodní skautský svátek, který se slaví 22.2. a to z toho důvodu, že se tohoto dne narodili zakladatel světového skautingu  Robert Baden-Powell (1857) a jeho žena Olave Baden-Powellová (1889).

Na skauťáku jsme se sešli ve 14. hodin, kdy jsme se ve velké klubovně vystřídali s plzeňskými skauty, kteří jsou u nás na prázdninách.
Celou akci měly na starost skautky, které nejprve předaly slovo Běhymu, který uvítal celé středisko a řekl pár hezkých slov úvodem. Poté opět dostaly prostor skautky, které předvedly krátkou úvodní scénkou, při které ukázaly, jak se seznámili Robert a Olave a jak zjistili, že se narodili ve stejný den.

Poté si Bujonka pozvala všechny holky na „nástup“ a dostaly jsme krásné svícny z kostkového cukru, které tvoří nádhernou mozaiku.
Následovala Maky s vlčatama, která všem sestrám rozdala ručně vyrobené korálkové náramky.

Dalším bodem programu bylo střediskové bingo. Byly 2 možné kombinace, jak „skoro“ vyhrát bingo (kříž a téčko) + 1 kombinace, vyškrtaná všechna čísla, prostě klasické bingo.
Měli jste vidět ty boje. Každá kombinace se samozřejmě mohla objevit jenom jednou, takže pokaždé, když někdo zakřičel „kříž“ nebo „téčko“, záhy se sborově ozvalo „ááááh“.
První hru binga vyhrála Maky a získala mléčnou studentskou pečeť. Další kolo už bylo bez cen, ale to vůbec neznamenalo, že jsme si tu hru míň užili.

Za sebe chci skautkám a Bujonce poděkovat za krásně připravený program na oslavu Dne sesterstvíDne zamyšlení. Určitě nejsem jediná, která si tohle sobotní odpoledne užila.

Veju