Nová klubovna studie 2021

Proč jsme se rozhodli pro novou klubovnu?

Díky stále rostoucí oblibě skautování se nám v posledních letech několikanásobně rozrostly počty registrovaných členů, což se ovšem nedá říct o našich klubovnách, které nám slouží dlouhá desetiletí. O nové skautské klubovně přemýšlíme několik posledních let. Kapacitně nedostačující, nevyhovující podmínky během chladných zimních měsíců či využitelnost pro akce nejen našeho střediska, ale i kraje, potažmo celé republiky.

Odkaz bratra Rančera

S budoucí skautskou klubovnou je již nyní spjat poutavý a dojemný příběh. Letos v létě nás opustil jeden ze zakladatelů a kmet habartovského skautingu, bratr Rančer, kterému mnozí z nás vděčíme za nádherně prožité dětství protkané zábavou, poučením, skautskými myšlenkami a ideály. Ještě jsme ani nestihli položit základní stavební kámen a již nyní víme, že nová klubovna ponese jeho jméno k uctění jeho památky. Zároveň je naším skromným přáním dokončení stavby k roku 2024, kdy oslavíme 55. výročí založení habartovského skautingu.

Za návrh a vizualizaci děkujeme Martinu Divišovi. Vizualizace byla finančně podpořena Skautskou nadací Jaroslava Foglara.

Návrh nové klubovny