Zahajovací výprava

První měsíc nového skautského roku oslavil smíšený oddíl výpravou za humna a to do Slavkovského lesa, kde si mohl v samém středu půjčit u dvou Komářích jezírek v osadě srub. Vyrazili na sváteční čtvrtek 28.9. po obědě autobusem ze Sokolova do Slavkova. Tam se rozdělili na dvě skupiny a každá dostala mapu s buzolou a azimuty s tím, že si srub vzdálený necelý čtyři kilometry najdou. Každá šla jinou trasou a obstáli celkem dobře.

Po ubytování a zběžné prohlídce okolí, přípravě dřeva na noc do krbu jsme se vypravili k místnímu ohništi vyzkoušet si udělat podpopelný chléb. Nežli jsme to zvládli, udělala se tma. Po návratu před ulehnutím troška zábavy a povídání.

Ráno po snídani jsme vyrazili na poznávačku. Kolem myslivny přes zaniklé Třídomí a zbytky kostela svatého Mikuláše na rozhlednu Krudum. Kousek za krudumem na vytěžené pasece se děcka rozdělili do čtyř skupin a každá samostatně vařila Guláš. Po návratu odpočinek, drobné aktivity, k večeři špagety tentokrát na kamnech. Večer pak při svíčkách.

Budíček byl dřív, jelikož nás čekala snídaně a úklid s balením. Docela se to zvládlo a my mohli odejít na autobus, který nás odvezl do Sokolova, kde si část rozebrali rodiče, nebo s vedoucíma autem domů.

Mário