Za obzory Habartova

Smíšený oddíl vlčat, světlušek, skautů se vydal na cestu do Plzně. Jak viděli výpravu účastníci? Začtěte se do řádků přímo od účastníků

Byli jsme na horolezecký stěně a v Techmánii. Nejvíc se mi líbil bazén, akorát nefungovala divoká voda. Ještě jsme byli v podzemí. Zjistili jsme tam, že Plzeň čtyřikrát nebo pětkrát nedobita protože kolem ní tekly čtyři řeky.
Těším se na další výlet.
Sebík

Výprava Junák Plzeň 7. – 9.2.2017
V úterý jsme ze Sokolova jeli vlakem do Chebu kde jsme nastoupili na vlak do Plzně. Šli jsme asi 30 min. Do klubovny plzeňských skautů (Delfínů). Ubytovali jsme se a šli do města. Naše první zastávka byla kostelní věž, která má 299 schodů. Našim druhým cílem bylo historické podzemí, když jsme ho celé prolezli vyrazili jsme do muzea loutek, kde jsme si mohli zahrát divadlo. Náš den utekl jako voda a my jsme šli se vyspat.
Ve středu jsme navštívili Techmánii s 3D planetáriem. Tam jsme strávili 7 hodin (až do zavíračky). Ale nám to nevadilo, šli jsme si vzít plavky a v 8 jsme byli v bazénu až do 9. Den nám utekl ještě rychleji než předtím a my šli znova spát. Ve čtvrtek a náš poslední den jsme vyrazili na horolezeckou stěnu. Měli jsme menší problém, ale ten se vyřešil a my si to pořádně užili.
Tak nám skončila celá výprava a my jsme šli na vlak, který jel do Chebu. V Chebu si nás rodiče vyzvedli a my v pohodě dojeli domů.

Jitka Riedlová Jíťa

Fotky z akce naleznete zde