VVV Povrly 2018

Tak jako každý rok se smíšený oddíl zúčastnil celostřediskové velké velikonoční výpravy, která letos byla v Povrlech u Ústí a okolí. Azyl nám poskytla základní škola, kde jsme měli k dispozici třídy na spaní, cvičnou kuchyňku, jídelnu a tělocvičnu. Původně měl být k dispozici i výukový bazén, ale odešlo čerpadlo.
Vyjeli jsme na zelený čtvrtek v odpoledních hodinách a v předvečer jsme byli na místě. Výšlap ke škole a následné rozdělování tříd i obhlídnutí tělocvičny a všech prostor. Následovala večeře, které se ujali
roveři, kteří vařili po celou dobu. Za to jim dík.
Na velký pátek velká akce. Dopravili jsme se do Ústí, kde jsme si zašli do trampolínového a jumpingového centra, kde jsme hodně aktivně strávili dvě hoďky. Poté si každý oddíl udělal své odpoledne. My jsme vyrazili na autobus, který nás dopravil do Tisé, z které jsme vyrazili na Tiské stěny což jsou pískovcové skály.
Bylo nádherné odpoledne, takže jsme si mohli vše vychutnat. Narazili jsme i na ještěrku, kterou vylákalo sluníčko. Ještě byla celá ztuhlá a tak před námi neutekla. Ale nám to při tom prolézání různých skalních jeskyněk a průlezů rychle uteklo a my museli na autobus zpět. Už na nás čekali naši roveři s večeří.
Pro sobotu jsme si naplánovali i přes věštěnou nepřízeň počasí zčásti společný výlet se světluškami na Kozí vrch s velkým výhledem na široké okolí. Poté jsme si výlet prodloužili na zříceninu hradu Blansko na který vyrazili jinou cestou i skautky. Ty jsme zahlédli v údolí pod námi, když jsme přicházeli takže jsme si zamávali. Při prohlídce zříceniny se začala vyplňovat předpověď a tak jsme dobaštili balíčky načež vyrazili zpět. čekalo nás ještě nějakých šest kilometrů a déšť byl rychlejší takže do školy jsme dorazili trošku mokrý.
Spravil to horký čaj a dobrá večeře. Pak už následovala společná kvízová soutěž.
Neděle byla hodně volná většina se bavila v tělocvičně část nacvičovala uzle na chystanou soutěž jen světlušky si vyrazili na nejbližší kopec. Pak následoval úklid oběd a odchod na vlak do Sokolova, kde si nás rozebrali rodičové a odvezli domů.

Mário

Komentáře