VVV Jablonec nad Nisou

Roveři, celkem 5 lidí (Veju, Hermiona, Janča Harry a Klix) a 8 Skautek (Pája, Káťa, Šmoulinka, Julča, Klárka, Roxy, Aďa) vyrazili do Jablonce nad Nisou. Máme pro Vás pár krátkých zápisů z našich cest. 
Psali jsme je v průběhu a pak po příjezdu. Psali jsme je hromadně či každý něco .. takže se pohodlně usaďte a pusťte se do čtení…

Čtvrtek 2.4.2015
Dnes dorazilo 8 skautek a 5 roverů do Skautského domu v Jablonci nad Nisou. Cesta byla dloooouhá, vyjížděli jsme ráno v 10 a v 16:15 jsme byli už v Jablonci. Teď máme nakoupeno a jsme po večeři.
Držte nám palce, ať nezapadneme do sněhu!Pátek 3.4.2015

V muzeu skla a bižuterie

Informace z Jablonce: 

Páteční den (3.4.) jsme přežili a teď se skautky připravují na večerku. 

Dopoledne skautky navštívily muzeum skla a bižuterie v Jablonci, zatímco Harry a Klix vařili guláš (ze začátku podle instrukcí od Veju, ale poté se to zvrhlo v typický chlapský guláš, s výborným cibulovo-masovým základem, který se ale úplně celý snědl) Odpoledne jsme měli původně naplánovaný výlet do Janova na bobovou dráhu, ale díky počasí byla dráha zavřena a tak jsme se rozhodli pro bazén, kde jsme všichni tři hodiny řádili. K večeru jsme se pustili do výroby hamburgerů – celkem jsme v 13 lidech snědli 35 hamburgerů.. Uf.. ještě že to zítra vyběháme cestou na Ještěd.

Večer po večeři se skautky naučily pár zásad první pomoc (transport zraněného, stabilizační polohy, zásady oživování) a zakončilo se to skvělou diskusí.
P.S. opět padá sníh, tak snad zítra cestou na Ještěd nezapadnemeSobota 4.4.2015

Ještěěěěd!

Rychlé zpravodajství z Jablonce (4.4.2015) 

Dnes ráno jsme vyrazili na Ještěd. Už v v 10:17 nám jel vláček z Jablonce do Liberce a poté nás čekalo 7 kilometrů z Liberce na Ještěd, tedy úplně na vrchol jsme vyjeli lanovkou a ještě že tak, protože kdybychom šlapali po svých, zastihla by nás šílená metelice, která nás zastihla cestou dolů.

Po pár vyfocených selfie u Ještědu jsme si dali oběd a šli dolů – nejkratší cestou přímo po sjezdovce (už byla bez lyžařů) a tak se skautky, a za rovery nejodvážnější Harry a Janča řádně vyblbli a místo bobů pomohly ke sjezdu pláštěnky. Poté jsme šli z úpatí hory svižným tempem zpět na vlakové nádraží a opět jsme ušli 7 kilometrů a to za necelých 45 minut. uff.. mákli jsme si! Ve vlaku jsme rychle nabrali síly a poté už jen necelé tři kilometry ke skautskému domu, kde spíme. Dneska jsme celkem udělali 26tisíc kroků, takže přibližně máme v nohách 20,61 km. Dnes jsme už i po večeři, snědli jsme výborné rizoto s 8 pytlíky rýže.

Dnešek byl náročný a tak večerní program nebude náročný.Neděle 5.4.2015

V neděli jsme okolo pul druhé vyrazili do Janova na bobovou dráhu. Cesta utíkala celkem rychle, část cesty jsme šli centrem Jablonce,pak po silnici menšími vesničkami a za asi hodinu a pul včetně přestávek jsme byli na miste. Před jízdou jsme si udělali hromadnou fotku a pak už jsme na nic nečekali, koupili si lístky a postupně začali vyjíždět na dráhu. Holky byly nadšeně a ty odvážnější jeli dokonce dvakrát. Pote jsme se ohřáli nad horkýma čokoládami nebo čajem v restauraci, která patřila k bobové draze a asi za pul hodiny jsme se vydali na cestu nazpátek. Ta utekla stejně jako cesta tam a asi za 90 minut jsme byli v naši ubytovně. Po náročné cestě jsme se vysprchovali a k večeři jsme měli výbornou kaši s kuřecím plátkem

Pondělí 6.4.2015

V pondělí jsme museli vstávat už po šesté hodině ranní,aby jsme si stihli dobalit, nasnídat se, uklidit a včas vyrazit na vlakové nádraží. K snídani jsme měli vánočku s máslem nebo marmeládou a čaj, aby jsme se posilnili na dlouhou cestu. Po snídani jsme si zabalili spacáky, pyžama a ostatní věci, které ještě nebyli v krosně. Dali jsme místnosti do původního stavu, malé batohy ke Klixovi do auta a vyrazili směr vlakové nádraží. Cesta nám trvala asi hodinu, včetně přestávek, které byly nutné, protože naše krosny se zdály ještě těžší, než když jsme odjížděli z domova. Na vlakovém nádraží v Jablonci jsme zjistili, že je výluka,proto jsme museli do Liberce autobusem, v Liberci jsme čekali na vlak asi hodinu a čekání jsme si zpříjemnili sladkou svačinou. Z Liberce do Ústí jsme už pokračovali naplánovaným vlakem, cesta utíkala poměrně rychle. Stejně tak jako cesta rychlíkem z Ústí do Sokolova. V Sokolově už na všechny čekali rodiče a každý se rozjel svou cestou domů. 


Pár vtipných perliček z Jablonce:
Při vybalování věcí:
Klix: Veju, prosím Tě, zapojíš ten reprák do elektriky? 
Veju: Já myslela že je na bluetooth!

(pozn. Reproduktor je na bluetooth, ale musí být nejprve zapojen do elektriky)

Cestou na Ještěd:
Veju: A praotec Čech přišel jako kam? Na Ještěd????

Foto
Více fotek zde

Komentáře