Vánoční besídka 2017

Junácké středisko Dýmka Habartov se sešlo při vánoční besídce

Několik desítek habartovských skautů od těch nejmenších sotva dvouletých až po zasloužilé a letité členy klubu oldskautů se setkalo v sobotu 16. prosince na dvě hodiny ve společenském sále MKS.

Kromě oddílových vánočních schůzek toto setkání napříč generacemi po léta náleží k předvánoční tradici. Jde o to, aby se měli možnost setkat opravdu všichni, což je v prostorách našich kluboven takřka nemožné, neboť pro takový počet duší jsou přeci jen poněkud stísněné.

Besídku zahájil v patnáct hodin náčelník střediska bratr Lukáš Cupal – Kecal, který všechny přivítal a zároveň hned zahájil kolečko, v němž každý vyslovil své přání pro nadcházející sváteční dny. Poté se svým vystoupením přispěly k dobré náladě jednotlivé oddíly. Skauti zdramatizovali píseň Karla Plíhala- Nosorožec, skautky se vrhly na tancování a světlušky odzpívaly vánoční písničku.

Následně se pozornost naplno přesunula ke stromku, pod nímž se nacházela pěkná hromádka dárků. Na každého se dostalo a nezapomnělo se ani na samotné středisko. Mezi dárky se našly ty praktické i ty, které mají za cíl jen a pouze potěšit.

Co by to bylo za besídku bez cukroví? Ani na té skautské chybět nemohlo a navíc bylo v hojné míře doplněno i o vynikající minizákusky a pořádnou porci limonády.

Jakmile všichni přítomní zaplnili svá břicha, nadešel ten správný čas pro několik společných her. Židličkovaná či tanec s nafukovacími balonky nezklamou snad nikdy.

Dvě hodiny utekly jako voda a pro ty nejmenší si již začali přicházet rodiče. A tak honem ještě společnou památeční fotografii a hurá domů. No a za týden začínají tolik toužebně očekávané zimní prázdniny.

Dospělí skauti se ještě na hodinu v MKS zdrželi, aby alespoň to nejnutnější poklidili a následně zasedli ke střediskové radě, na níž se již nyní plánovali akce na pár měsíců dopředu. Středisková besídka se vyvedla a my se těšíme, až se znovu potkáme na Štědrý den odpoledne, kdy společně vyrážíme do lesa ke krmelci, abychom obdarovali lesní zvěř.

Aleš Plevka- Dr. Obeček

Komentáře