MišMaš: První přespání 13.7.2019

Historicky první přespání MišMaše

Účastníci: Veve, Kecal, Rozárka, Klárka, Domí, Denča, Mája, Kryštof, Tik, Bubla

V sobotu ráno jsme se na devátou sešli na středisku, abychom uklidili věci z tábora. Nebyla by to Domča s Klárkou, aby nepřišly pozdě. V této trojici jsme poté hlídaly Rozárku a čekaly, než přestane pršet. Jakmile přestalo, obětovala jsem se a vylezla nahoru na půdu, kde do mě Tik po celou dobu, co jsme uklízeli matrace, rýpal jak to jen šlo. Samozřejmě to ale myslel v dobrém, alespoň doufám. Po matracích jsme dostaly s holkama pokyny k první akci, krycí jméno nákup. Sestavily jsme jídelníček, vzaly si od Veve krosnu a s úsměvem vyrazily do Tesca. Tam na nás trochu divně koukali, ale nám to nevadí, jsme skauti a s tím nic neuděláme. Poté, co jsme se vrátily, jsme začaly připravovat oběd – uvařily jsme celý hrnec rizota. A jak bylo dobré! Poté byl na řadě program. Hrálo se mnou připravené anglické pexeso, mluvilo se o roveringu a Domí nás opět překvapila se skvělou hrou, při níž jsme hádali různé filmy. K večeři jsme udělaly kuřízky a poté, co jsme je skoro všechny stláskali, jsme hráli hry, povídali si, koukali na fotky a snažili se splnit jednu z výzev, o které nám Kecal řekl. Nejdůležitější věcí, kterou jsme udělali, bylo to, že jsme vybrali po nejméně půl hodině naše družinové jméno. Spát jsme šli až kolem půl třetí. Dlouho jsme si povídali s Bublou o všem možném. Druhý den ráno jsme hlavně uklízeli a snědli zbytek jídla, které jsme nakoupily. Neochotně jsme opustili středisko, ale o to víc jsme se těšili, až se zase sejdeme.

(zapsala Mája)

Komentáře