Absolventka!

Napsat absolventskou práci na téma „Skaut“ a umístit se mezi nejlepšími?
Ano, přesně toto se povedlo naší skautské Terina Zvadová(Šmoulince), která letos ukončila 9. třídu. Cílem této práce bylo připravit žáky na vstup na střední školu s čím se naše skautka doopravdy poprala se ctí.
Zeptali jsme se jí na několik otázek, abychom Vám přiblížili to, o co v její práci šlo.
Klix: „Šmouli, jak Tě napadlo psát práci zrovna na téma skaut?“
Šmoulinka: “ Toto téma jsem si vybrala, protože již 10 let navštěvuji organizaci skaut a chtěla jsem se dozvědět nějaké zajímavosti i o historii a celkově se dozvědět něco nového“
K: „Zkusíš nám pár větami přiblížit Tvou práci? Na co jsi se zaměřila, co práce obsahovala?
Š: „V mé práci jsem se snažila stručně seznámit komisi a žáky s největší dětskou organizací Junák – český skaut a jeho vzniku a rozpadu v době komunismu. Zaměřila jsem se i na znaky skautingu a jeho organizaci (kroj, skautská lilie, hymna, vlajka). Také jsem nezapomněla zmínit můj oddíl skautek.“

K: „Co na tvé téma říkali spolužáci?“
Š: „Většina spolužáků nevěděla, že navštěvuji skaut, práce je velmi zajímala a měli i pár vedlejších otázek. Všichni spolužáci mi věřili a podporovali mě v této práci.“
K: „Co na toto téma říkali učitelé ve škole?“
Š: „Když jsem přišla za paní učitelkou, jestli by mi dělala garanta, byla zaskočena, jelikož o práci nic nevěděla. Proto i jí jsem zasvětila do mého skautského života. Komise byla velmi překvapena, že takové organizace ještě takhle dobře fungují dokonce i starosta Sokolova p. Picka ocenil tábor s podsadovými stany.“
K: „Čekala jsi, že by jsi mohla vyhrát?“
Š: „Určitě jsem nečekala že bych mohla vyhrát, jelikož se mi ani nespustila prezentace a vše jsem říkala z paměti. Měla jsem velice dobré spolužáky, se skvělými pracemi a opravdu jsem nevěřila, že se komisi až takhle moc zalíbila moje práce.“
K: „Jaké byly tvé pocity, když jsi vyhrála?“
Š: „Nejdříve jsem nevěděla, jestli je to vážně a nebo jestli to byl omyl. Byla jsem velice šťastná, už jen, že jsem se zúčastnila a obhájila tak, jak nejlépe to umím a výhra byla jen třešnička na dortu. Tato soutěž byla mezi žáky devátých tříd 2. Základní školy v Sokolově, obhajoby probíhaly 28.6. 2016 na naší škole. Tato škola se nás snaží připravit do budoucna nejen vědomostně, ale i společensky, proto se každý rok konají obhajoby absolventských prací. Při této příležitosti jsem si uvědomila, že tato škola je velmi prestižní a má výborně připravené žáky. Byla jsem ráda že jsem se mohla obhajob zúčastnit a překonat strach a výhra 1000 korun bylo jen takové plus. Jsem ráda že jsem mohla být absolventem této školy a připravit se do života.